باشنده‌گان اردوگاه/کمپ مهاجران وزیرستان در ولسوالی سپیری ولایت خوست به سلام‌وطندار می‌گویند دو چرخ‌بال نظامیان پاکستانی حوالی ساعت‌ ۳ بامداد امروز (شنبه، بیست‌و‌هفتم حمل/فروردین) خانه‌های آنان را بمباران کرده که در نتیجۀ آن به‌شمول زنان و کودکان، دست‌کم ۳۰ تن کشته و بیش از ۱۵ تن دیگر زخمی شده‌اند.

آنان می‌افزایند که در این حمله‌ها بسیاری از خانه‌ها به‌طور کامل ویران و زیان‌های مالی بسیاری به مردم وارد شده است. مالی‌خان، یک تن از زخمیان روی‌داد که خانه‌اش بمباران شده است، می‌گوید: «ساعت ۳ بامداد دو چرخ‌بال پاکستانی بر سر ما بمب انداخت. در این روی‌داد بیش از ۳۰ تن کشته و ۱۵ تن دیگر زخمی شده‌اند.»

محمدرنگین، یک تن دیگر از زخمیان روی‌داد که خانه‌اش بمباران شده است، نیز می‌گوید: «ساعت ۳ بامداد بود و ما در حال خوردن سحری بودیم که چرخ‌بال آمد و برای ۵ دقیقه خان‌های ما را بمباران کرد. خانۀ من تخریب شد، چیزی نمی‌دانم، اما این حمله بر روستاهای مندته، امیر سپر، پسی میله و شکونی انجام شده است. ۶ عضو خانواده‌ام کشته شده‌اند و تنها من و یک کودکم زنده مانده‌ایم.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مسئولان امنیتی خوست نیز حملۀ نظامیان پاکستانی بر چهار روستای مندته، امیر سپر، پسی میله و شکونی این ولایت را تأیید می‌کنند. مستغفر گربز، سخنگوی فرماندهی امنیۀ خوست، به سلام‌وطندار می‌گوید که این حمله تلفاتی نیز در پی داشته است، اما به گفتۀ او، رقم دقیق آن هنوز روشن نیست.

در همین حال، نجیب‌الله حنیف، رئیس اطلاعات و فرهنگ کنر، به سلام‌وطندار می‌گوید که نظامیان پاکستانی از سه روز به این‌سو بر ولسوالی‌های شلتن، مروره و ناری این ولایت حمله‌های توپخانه‌یی کرده‌اند.

او می‌افزاید که در حمله‌های شب گذشتۀ نظامیان پاکستانی بر ولسوالی شلتن این ولایت، مناطق مسکونی هدف قرار گرفته‌ و در نتیجۀ آن پنج تن به‌شمول زنان و کودکان کشته شده‌اند. در این حمله‌های توپخانه‌یی یک تن دیگر نیز زخم برداشته است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

رئیس اطلاعات و فرهنگ کنر می‌گوید که مقام‌های ادارۀ محلی این ولایت این موضوع را با مقام‌های مرکزی امارت اسلامی شریک کرده‌اند و در تلاش حل آن هستند.

دولت پاکستان تاکنون دربارۀ حمله‌هایش بر خوست و کنر و نقض حریم هوایی افغانستان چیزی نگفته است.

لازم به یادآوری‌ست که پاکستان از سال‌ها به این‌سو بر مناطق مرزی افغانستان به‌ویژه بر شماری از ولسوالی‌های کنر حمله‌های راکتی کرده که بیش‌تر وقت‌ها تلفات و زیان‌های مالی برجای گذاشته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: