عاصم افتخار، سخنگوی وزارت خارجۀ پاکستان، پس از حمله‌های هوایی این کشور بر افغانستان گفته است که پاکستان با افغانستان از چند ماه گذشته از طریق کانال‌های دپلماتیک برای هماهنگی و امنیت مؤثر در امتداد مرز مشترک، در ارتباط بوده‌ است.

رسانه‌های پاکستانی گزارش داده‌اند او در یک نشست خبری گفته که حمله‌های تروریستی در امتداد مرز پاکستان و افغانستان در چند روز اخیر به‌طور قابل توجهی افزایش یافته است. به گفتۀ سخنگوی وزارت خارجۀ پاکستان، نیروهای امنیتی این کشور از آن‌سوی مرز هدف قرار می‌گیرند. او افزوده است: «تروریست‌ها از خاک افغانستان با مصونیت برای انجام فعالیت در داخل پاکستان استفاده می‌کنند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

افتخار تصریح کرده است که حمله‌های تحریک طالبان پاکستانی بر کشورش ادامه دارد. به گفتۀ او، در ۱۴ آپریل  نیز هفت سرباز ارتش پاکستان در ولسوالی وزیرستان شمالی توسط تروریست‌هایی که از افغانستان فعالیت می‌کردند، کشته شدند.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان تأکید کرده است که این اقدامات به تلاش‌ها برای حفظ صلح و ثبات در امتداد مرز پاکستان و افغانستان آسیب می‌زند. او از امارت اسلامی خواسته است که در راستای صلح و پیش‌رفت دو کشور علیه فعالیت‌های تروریستی اقدامات سخت‌گیرانه انجام دهند.

سخنگوی وزارت خارجۀ پاکستان با تأکید بر احترام به استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی افغانستان گفته است که اسلام‌آباد به هم‌کاری نزدیک با دولت افغانستان برای تقویت روابط دوجانبه در تمام زمینه‌ها ادامه خواهد داد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

گفتنی‌ست که بامداد روز گذشته، نظامیان پاکستانی بر ولسوالی سپیری خوست حمله‌های هوایی کردند که به غیرنظامیان تلفاتی وارد شد. در عین حال، حمله‎‌های توپخانه‌یی نیز از سوی نظامیان پاکستانی بر ولسوالی شلتن کنر انجام شد که غیرنظامیان هدف قرار گرفتند.

این حمله‌ها واکنش‌هایی را در داخل و خارج از کشور برانگیخته است. در واکنش به این حمله‌ها باشنده‌گان خوست روز گذشته و باشنده‌گان ننگرهار امروز راه‌پیمایی‌های اعتراضی کردند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: