نماینده‌گی دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد اعلام کرده که نصیراحمد فایق به‌عنوان سرپرست نماینده‌گی دایمی افغانستان در این سازمان مسئولیت گرفته است. این خبر پس از پخش گزارش‌ها دربارۀ استعفای غلام‌محمد اسحاق‌زی، نمایندۀ دایم افغانستان در سازمان ملل متحد اعلام شده است.

منابعی از نماینده‌گی دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد به برخی رسانه‌ها تأیید کرد‌ه‌اند که غلام‌محمد اسحاق‌زی استعفا داده است. این نماینده‌گی در نامه‌یی به سازمان ملل متحد نصیراحمد فایق را به‌عنوان شارژدافر نماینده‌گی دایمی افغانستان در این سازمان معرفی کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

نصیراحمد فایق نیز در توییترش اعلام کرده که به‌طور رسمی به‌عنوان شارژدافر مسئولیت رهبری و پیش‌برد امور نماینده‌گی دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد را برعهده گرفته است. او گفته که این مسئولیت بزرگ را در وضعیت سخت و نابسامان برعهده گرفته است و تلاش می‌کند صدای مردم افغانستان را که از شدت بی‌کاری، گرسنه‌گی، فقر،‌ سرمای زمستان و نقض حقوق بشری رنج می‌برند،‌ به گوش کشورهای عضو سازمان ملل و مسئولان آن برساند.

کمیتۀ تشخیص اعتبار سازمان ملل متحد چند روز پیش مأموریت غلام‌محمد اسحاق‌زی را به‌عنوان نمایندۀ دایمی افغانستان تأیید کرد. امارت اسلامی سهیل شاهین را به‌عنوان نمایندۀ این حکومت در سازمان ملل متحد گماشته‌ که از سوی کمیتۀ تشخیص اعتبار سازمان ملل متحد پذیرفته نشده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: