پوتزل مارکوس، سفیر آلمان برای افغانستان، با انتقاد از بازداشت زنان معترض توسط نیروهای امارت اسلامی گفته است که «با منتقدان نباید مانند دشمن برخورد کرد.»

او در توییترش نوشته که ناپدیدشدن یا کشته‌شدن زنان معترض، غیرقانونی و ناعادلانه است. سفیر آلمان تأکید کرده است که جهان اقدامات امارت اسلامی را با دقت زیر نظر دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال،، رینا امیری، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحدۀ آمریکا برای زنان افغانستان، نیز بازداشت زنان معترض از سوی امارت اسلامی را ناعادلانه خوانده و خواستار توقف این روند شده است.

او گفته که اگر امارت اسلامی به‌دنبال کسب مشروعیت مردمی و جهانی‌ست، باید به حقوق بشری شهروندان افغانستان، به‌ویژه زنان و نیز آزادی بیان احترام بگذارد.

این در حالی‌ست که براساس گزارش‌‌ها، نیروهای امارت اسلامی از حدود سه هفته به این‌سو دست‌کم چهار زن معترض و شماری از بسته‌گان آن‌ها را بازداشت کرده‌اند. از سرنوشت زنان بازداشت‌شده هنوز اطلاعی نیست.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

بازداشت این زنان واکنش‌های گستردۀ داخلی و بین‌المللی را به هم‌راه داشته است. سازمان ملل متحد، سازمان عفو بین‌الملل و برخی نهادها و افراد دیگر خواهان روشن‌شدن دلیل بازداشت این زنان و نیز رهایی فوری آنان شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: