Asset 1SWN

سلام وطندار

آمار رسمی کرونا در افغانستان؛ مرگ ۶ مبتلا و ابتلای ۸۵ تن در شبانه‌روز گذشته

merlin_170574657_02bba007-2fb3-46b9-b6fb-633cce273fb6-superJumbo

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۶ مبتلا به کرونا در کشور جان‌های‌شان را از دست داده و ۸۵ تن به تازه‌گی به این ویروس مبتلا شده‌اند.

این وزارت امروز (‌پنج‌شنبه، یازدهم جدی/دی) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۴۱۲ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند.

در گزارش وزارت صحت آمده است که در همین مدت ۱۲۶ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، روی‌دادهای جدید در ۱۵ ولایت شناسایی شده‌اند. در شبانه‌روز گذشته، ۳ تن در کابل و یک‌یک تن دیگر در ولایت‌های کندهار، بلخ و ننگرهار در پی ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان باخته‌اند.

براساس آمار وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز، ۵۲ هزار و ۵۱۳ تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۲۰۱ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند. هم‌چنان ۴۲ هزار و شش تن از آغاز گسترش کرونا تاکنون، پس از ابتلا به آن صحت‌یاب شده‌اند. بر بنیاد گزارش وزارت صحت، تاکنون ۲۰۰ هزار و ۳۸۵ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۸۳ میلیون و ۹۹ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از یک‌میلیون و ۸۱۲ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۵۸ میلیون و ۸۹۲ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و فرانسه، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است.

این در حالی‌ست که نزدیک به دو هفته پیش، رسانه‌های معتبر جهانی از کشف گونۀ جدید ویروس کرونا در بریتانیا خبر دادند. به گزارش خبرگزاری «فرانس ۲۴»، گونۀ جدید ویروس کرونا در مقایسه با گونۀ اصلی آن با سرعت بیش‌تری گسترش می‌یابد؛ اما هنوز مدارکی مبنی به مرگ‌باری بیش‌تر این گونۀ ویروس نسبت به گونه‌های پیشین آن به دست نیامده است.

سازمانی جهانی بهداشت (WHO) پس از شناسایی گونۀ جدید ویروس کرونا در بریتانیا، اعلام کرد که با مقام‌های این کشور برای تحقیق و اطلاع‌رسانی در تماس نزدیک خواهد بود.

پس از شناسایی گونۀ جدید ویروس کرونا در بریتانیا، بخش عمده‌یی از جنوب‌ شرقی انگلیس و لندن برای مهار بیماری کووید ۱۹ زیر فشار محدودیت‌های شدید قرار گرفت.

در آستانۀ گسترش گونۀ جدید ویروس کرونا، مقام‌های وزارت صحت کشور از آماده‌گی‌ها برای مقابله با آن خبر می‌دهند. مقام‌های این وزارت می‌گویند که تاکنون کدام مورد ابتلای گونۀ جدید ویروس کرونا در کشور ثبت نشده است.

وزارت صحت در حالی از آماده‌گی‌ها برای مقابله با گونۀ جدید کرونا خبر می‌دهد که مقام‌های پاکستانی روز سه‌شنبۀ همین هفته از ثبت سه مورد گونۀ جدید این ویروس در منطقۀ سند شهر کراچی این کشور خبر دادند.

به گزارش منابع رسمی پاکستان، ۱۲ شهروند پاکستانی بازگشتی از انگلستان در شهر کراچی شناسایی و بر بنیاد آزمایش‌ها، ۶ تن به کرونا مبتلا شده‌‌اند که گونۀ جدید این ویروس در ۳ تن از آنان مشاهده شده است.

با این حال، وزارت صحت امیدوار است که بتواند با هم‌کاری شهروندان، جلو ورود گونۀ جدید کرونا به کشور را بگیرد. این وزارت از شهروندان می‌خواهد که مسافرت به بیرون از کشور را کاهش دهند تا جلو ورود گونۀ جدید ویروس کرونا در کشور گرفته شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام