نزدیک به دو هفته پیش، رسانه‌های معتبر جهانی از کشف گونۀ جدید ویروس کرونا در بریتانیا خبر دادند. به گزارش خبرگزاری «فرانس ۲۴»، گونۀ جدید ویروس کرونا در مقایسه با گونۀ اصلی آن با سرعت بیش‌تری گسترش می‌یابد؛ اما هنوز مدارکی مبنی به مرگ‌باری بیش‌تر این گونۀ ویروس نسبت به گونه‌های پیشین آن به دست نیامده است.

سازمانی جهانی بهداشت (WHO) پس از شناسایی گونۀ جدید ویروس کرونا در بریتانیا، اعلام کرد که با مقام‌های این کشور برای تحقیق و اطلاع‌رسانی در تماس نزدیک خواهد بود.

پس از شناسایی گونۀ جدید ویروس کرونا در بریتانیا، بخش عمده‌یی از جنوب‌ شرقی انگلیس و لندن برای مهار بیماری کووید ۱۹ زیر فشار محدودیت‌های شدید قرار گرفت.

در آستانۀ گسترش گونۀ جدید ویروس کرونا، مقام‌های وزارت صحت کشور از آماده‌گی‌ها برای مقابله با این گونۀ ویروس خبر می‌دهند. مقام‌های این وزارت می‌گویند که تاکنون کدام مورد ابتلای گونۀ جدید ویروس کرونا در کشور ثبت نشده است.

معصومه جعفری، معاون سخنگوی وزارت صحت می‌گوید، برنامه‌های آگهی‌دهی در مورد ویروس کرونا ادامه دارد و داشتن آزمایش کرونای منفی برای کسانی که وارد افغانستان می‌شوند، نیز ضروری‌ست.

وزارت صحت در حالی از آماده‌گی‌ها برای مقابله با گونۀ جهش‌یافتۀ کرونا خبر می‌دهد که مقام‌های پاکستانی روز گذشته از ثبت سه مورد گونۀ جدید کرونا در منطقۀ سند شهر کراچی این کشور خبر دادند.

به گزارش منابع رسمی پاکستان، ۱۲ شهروند پاکستانی بازگشتی از انگلستان در شهر کراچی شناسایی و بر بنیاد آزمایش‌ها، ۶ تن به کرونا مبتلا شده‌‌اند که گونۀ جدید این ویروس در ۳ تن از آنان مشاهده شده است.

اما گفته‌های مقام‌های ایرانی در مورد وجود گونۀ جدید ویروس کرونا در این کشور متفاوت است. شماری از مقام‌های ایرانی می‌گویند که ممکن است گونۀ جدید این ویروس از پیش در این کشور وجود داشته باشد، اما شماری از مقام‌ها این گفته‌ها را رد می‌کنند. به هر حال، هنوز مورد ابتلا به گونۀ جدید این ویروس به صورت رسمی در ایران ثبت نشده است.

با این حال، وزارت صحت کشور امیدوار است که بتواند با هم‌کاری شهروندان، جلو ورود گونۀ جدید کرونا به کشور را بگیرد. این وزارت از شهروندان می‌خواهد که مسافرت به بیرون از کشور را کاهش دهند تا جلو ورود گونۀ جدید ویروس کرونا در کشور گرفته شود.

وزارت صحت در حالی از آماده‌گی‌ها برای مقابله با گونۀ جدید ویروس کرونا خبر می‌دهد که در شبانه‌روز گذشته ۶ مبتلا به کرونا در کشور جان‌های‌شان را از دست داده و ۹۸ تن به تازه‌گی به این ویروس مبتلا شده‌اند.

براساس آمار وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز، ۵۲ هزار و ۴۲۸ تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۱۹۵ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند. هم‌چنان ۴۱ هزار و ۹۰۱ تن از آغاز گسترش کرونا تاکنون، پس از ابتلا به آن صحت‌یاب شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: