صبح امروز دست‌کم پنج راکت از منطقۀ خیرخانه حوزۀ یازدهم شهر کابل  به سمت میدان هوایی شلیک شد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، مقام‌های نظامی آمریکا گفته‌اند که سیستم دفاع موشکی  این راکت‌ها را پیش از برخورد به هدف از بین برده است.

رویترز خبر داده است، با آن‌که هنوز از دفع کامل این راکت‌ها توسط سیستم دفاع موشکی  آمریکا معلومات دقیقی وجود ندارد، اما گزارشی مبنی بر آسیب رسیدن به نیروهای نظامی نیز در دست نیست.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در حالی‌که مقامات آمریکایی از پرتاپ راکت تنها به سمت میدان هوایی کابل سخن می‌زنند، اما گروه طالبان می‌گویند، این راکت‌ها به مناطق مختلف شهرکابل اصابت کرده است.

هرچند گروه طالبان آمار دقیق از شلیک راکت به میدان هوایی و بخش‌های دیگر شهر کابل ارایه نمی‌کند، اما می‌گوید، که اصابت این راکت‌ها به فردی آسیب وارد نکرده است.

بلال کریمی، دستیار ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان به سلام‌وطندار می‌گوید، تحقیقات در مورد این که این راکت‌ها از سوی کدام گروه پرتاپ شده است جریان دارد.

این راکت ها پس از حملۀ هوایی روز گذشتۀ آمریکا بر موتر بمب‌گذاری شده در نزدیکی میدان هوایی کابل پرتاپ شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با آن‌که آمریکا ادعا دارد، حملۀ هوایی هدف اصلی و تعیین شده را که موتر بمب‌گذاری شده بود از بین برده است، اما سی‌ان‌ان گزارش داده است که در حملۀ هوایی روز گذشتۀ آمریکا، ۹ عضو یک خانواده  که شش تن آنان کودکان بوده‌اند، کشته شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: