مسئولان ریاست صحت هرات می‌گویند، این ولات اوج ویروس کرونا را سپری کرده است. دکتر احمد امیرنژاد، مسئول بخش سرویلانس ریاست صحت هرات امروز (یک‌شنبه، ۹ جوزا/خرداد) به سلام‌وطندار می‌گوید، در حال حاضر وضعیت شیوع ویروس کرونا در این ولایت در مقایسه با دیگر ولایت‌ها، نگران‌کننده نیست.

او می‌گوید، هرچند پس از عید سعید فطر با گشایش مکتب‌ها و دانشگاه‌ها در این ولایت، شمار مبتلایان تا اندازه‌یی افزایش یافت؛ اما اکنون وضیعت کرونا در هرات قابل کنترل است.به گفتۀ او، در حال حاضر روزانه از میان حدود ۱۰۰ بیمار مشکوک به کرونا، نتیجۀ آزمایش ۱۰ تا ۱۵ تن مثبت شناسایی می‌شود. «اگر یک بررسی عمومی می‌شد، ما زیادتر اوج ویروس کرونا را در هرات طی کردیم، ما مثل ولایات دیگر وضعیت بحرانی را نداریم که ما مکاتب را بسته کنیم  و اجتماعات را محدود بسازیم.»

آقای امیرنژاد می‌گوید، روزانه حدود ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ هزار مهاجر از مرز اسلام‌قلعه وارد هرات می‌شوند، اما با انجام آزمایشات، رویدادهای مشکوک و مثت به کرونا بسیار اندک است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

مسئول بخش سرویلانس ریاست صحت هرات با انتقاد از رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی از سوی باشنده‌گان این ولایت می‌گوید، تنها ۳۰ درصد کارمندان دولتی ماسک می‌پوشند.

او از تمامی شهروندان کشور می‌خواهد که نکات صحی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

گفتنی‌ست که در شبانه‌روز گذشته ۹۲۹ مبتلای جدید به کرونا در کشور شناسایی شده و ۲۵ بیمار جان باخته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: