Asset 1SWN

آمار رسمی کرونا در افغانستان؛ ۱۹ مرگ و ۸۴۰ ابتلا در شبانه‌روز گذشته

corona

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۳ هزار و ۴۸۹ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند. طبق اعلام این وزارت، در همین مدت ۱۹ بیمار در کشور جانهای‌شان را از دست داده‌ و ۸۴۰ مبتلای جدید شناسایی شده‌اند. رقم مبتلایان در شبانه‌روز گذشته، بلندترین میزان ابتلا در ماه‌های پسین در کشور است.

موارد جدید در ۲۵ ولایت به ثبت رسیده‌اند. در شبانه‌روز گذشته ۲۲۳ بیمار صحت‌یاب شده‌اند. کابل با شناسایی ۲۶۷ مبتلای جدید در شبانه‌روز گذشته، در صدر فهرست مبتلایان به کرونا در افغانستان قرار دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

بر بنیاد آمارهای وزارت صحت، از آغاز گسترش کرونا تا امروز ۴۵۲ هزار و ۵۹۲ تن در سراسر کشور آزمایش داده‌اند. از این میان، ۶۷ هزار و ۷۴۳ تن به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۸۵۵ تن در اثر ابتلا به آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند. همین‌گونه ۵۶ هزار و ۵۱۸ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.وزارت صحت از گسترش ویروس کرونا به شهروندان کشور هشدار داده و به رعایت تدبیرهای صحی توصیه کرده است. طبق معلومات این وزارت، مواردی از ابتلا به گونۀ جدید ویروس کرونا در حدود ۱۸ ولایت کشور نیز شناسایی شده‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۱۶۸ میلیون و ۱۰ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۳ میلیون و ۴۸۸ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۱۴۹ میلیون و ۳۵۴ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هند، برزیل، فرانسه، ترکیه و روسیه، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین قربانیان کرونایی را در جهان ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۶۰۴ هزار مبتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام