Asset 1SWN

افزایش ابتلا و مرگ‌ ناشی از کرونا در افغانستان؛ ۲۴ مرگ و ۶۲۸ مورد ابتلا در شبانه‌روز گذشته

hayeri_icrc_coronacoverage_kabul_0002

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۲ هزار و ۶۴۷ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند. طبق اعلام این وزارت، در همین مدت ۲۴ بیمار در کشور جانهای‌شان را از دست داده‌ و ۶۲۸ مبتلای جدید شناسایی شده‌اند. این رقم، بلندترین میزان ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از کرونا براساس آمار رسمی در چند ماه گذشته در کشور است.

موارد جدید در ۲۴ ولایت به ثبت رسیده‌اند. در شبانه‌روز گذشته ۲۶۰ بیمار صحت‌یاب شده‌اند. بر بنیاد آمارهای وزارت صحت، از آغاز گسترش کرونا تا امروز ۴۴۹ هزار و ۱۰۳ تن در سراسر کشور آزمایش داده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

از این میان، ۶۶ هزار و ۹۰۳ تن به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۸۳۶ تن در اثر ابتلا به آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند. همین‌گونه ۵۶ هزار و ۲۹۵ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.وزارت صحت از گسترش ویروس کرونا به شهروندان کشور هشدار داده و به رعایت تدبیرهای صحی توصیه کرده است. طبق معلومات این وزارت، مواردی از ابتلا به گونۀ جدید ویروس کرونا در حدود ۱۸ ولایت کشور نیز شناسایی شده‌اند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

در جهان نیز تا امروز بیش از ۱۶۷ میلیون و ۵۴۴ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۳ میلیون و ۴۷۸ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۱۴۸ میلیون و ۵۸۶ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هند، برزیل، فرانسه، ترکیه و روسیه، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین قربانیان کرونایی را در جهان ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۶۰۴ هزار مبتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام