Asset 1SWN

افزایش مبتلایان به کرونا در افغانستان؛ ۴۵۳ مبتلا و ۱۰ فوتی در شبانه‌روز گذشته

_111979551_80bde544-8f47-4384-8942-1b0c82b0a0b8

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۳ هزار و ۶۲ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند. طبق اعلام این وزارت، در همین مدت ۱۰ بیمار کرونایی در کشور فوت کرده و ۴۵۳ مبتلای جدید شناسایی شده‌اند. رقم مبتلایان در شبانه‌روز گذشته بالاترین رقم در ماه‌های پسین است.

موارد جدید در نوزده ولایت به ثبت رسیده‌اند. در شبانه‌روز گذشته ۴۱۱ بیمار صحت‌یاب شده‌اند. بر بنیاد آمارهای وزارت صحت، از آغاز گسترش کرونا تا امروز ۴۳۷ هزار و ۵۶۸ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

از این میان، ۶۴ هزار و ۵۷۵ تن به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۷۷۲ تن در اثر ابتلا به آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند. همین‌گونه ۵۵ هزار و ۵۲۹ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.در جهان نیز تا امروز بیش از ۱۶۴ میلیون و ۹۳۰ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۳ میلیون و ۴۲۰ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۱۴۳ میلیون و ۹۱۶ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هند، برزیل، فرانسه، ترکیه و روسیه، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی را در جهان ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۶۰۱ هزار مبتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام