Asset 1SWN

افغانستان؛ در شبانه‌روز گذشته ۶۲۳ تن به کرونا مبتلا شده و ۱۴ تن جان باخته‌اند

Corona-Afghanistan

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۳ هزار و ۱۸۸ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند. طبق اعلام این وزارت، در همین مدت ۱۴ بیمار در کشور جانهای‌شان را از دست داده‌ و ۶۲۳ مبتلای جدید شناسایی شده‌اند.

موارد جدید در ۲۲ ولایت به ثبت رسیده‌اند. در شبانه‌روز گذشته ۱۹۳ بیمار صحت‌یاب شده‌اند. بر بنیاد آمارهای وزارت صحت، از آغاز گسترش کرونا تا امروز ۴۵۵ هزار و ۷۸۰ تن در سراسر کشور آزمایش داده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

از این میان، ۶۸ هزار و ۳۶۶ تن به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۸۶۹ تن در اثر ابتلا به آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند. همین‌گونه ۵۶ هزار و ۷۱۱ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.در جهان نیز تا امروز بیش از ۱۶۸ میلیون و ۵۶۴ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۳ میلیون و ۵۰۱ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۱۵۰ میلیون و ۱۱۳ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هند، برزیل، فرانسه، ترکیه و روسیه، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین قربانیان کرونایی را در جهان ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۶۰۵ هزار مبتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام