مقام‌های محلی جوزجان می‌گویند که این ولایت گواه کم‌ترین روی‌دادهای مثبت کرونا در سطح کشور بوده است و دلیل آن ‌را تلاش‌های پی‌گیر و به ‌موقع ادارۀ محلی جوزجان پیش از گسترش این ویروس، عنوان می‌کنند.

عبدالمعروف آذر، سخنگوی والی جوزجان می‌گوید که این ولایت نسبت به دیگر ولایت‌ها کم‌ترین روی‌دادهای مثبت کرونا را داشته و دلیل آن فعالیت‌ها و اتخاذ تدبیرهای به ‌موقع مقام‌های محلی این ولایت بوده ‌است.

سخنگوی والی جوزجان تأکید می‌کند که ادارۀ محلی این ولایت برای پیش‌گیری از گسترش کرونا از هیچ تلاشی دریغ نکرده ‌است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

عبدالمعروف آذر می‌افزاید: «پیش از این‌که واقعه‌یی از ویروس کرونا در جوزجان ثبت شود، ما کمربند‌ها را بستیم، تمامی اداره‌های ولایت به‌شمول مکان‌های پُرازدحام شهر را دواپاشی کردیم، به همۀ شهروندان در مورد نکات بهداشتی و شیوه‌های جلوگیری از کرونا از طریق منبرهای مسجدها، رسانه‌های صوتی و تصویری محلی و شبکه‌های اجتماعی و نیز از طریق نصب بلند‌گوها در موترها آگاهی‌دهی کردیم.»از سوی دیگر، مسئولان شفاخانۀ کووید ۱۹ ولایت جوزجان از گسترش موج سوم کرونا در این ولایت خبر می‌دهند و می‌گویند که از اول ثور ام‌سال به این‌سو، ۱۷ مورد ابتلا به این ویروس نزد آنان ثبت شده است و از این میان چهار مورد فوتی هم داشته‌اند.

دکتر نجم‌الدین حیدرزاده، متخصص داخله در شفاخانۀ کووید ۱۹ جوزجان بی‌توجهی برخی از باشنده‌گان این ولایت را نگران‌کننده می‌داند و از آنان می‌خواهد که توصیه‌های بهداشتی فردی و اجتماعی را رعایت و با کرونا مبارزه کنند.

آقای حیدرزاده می‌افزاید: «موج سوم کرونا ۷۰ درصد یا بالاتر از ۵۰ درصد دارای علایم مشابه‌ با نوع پیشین کرونا دارد و بعضی از علایم جدید مانند سرعت انتشار بیش‌تر از پیش، اسهالات و استفراغات و پیداشدن زخم‌ها در جوف دهن می‌باشد. بناء از هم‌وطنان ما خواهش می‌کنیم که در برابر این ویروس بی‌تفاوت نباشند، مسایل و نکات صحی را مراعات کنند و با مشاهدۀ یکی از اعراض و علایم مانند هرنوع جان‌دردی، تب، کسالت، کم‌علاقه‌گی، کم‌اشتهایی، اسهالات، استفراغات و پیداشدن زخمی در جوف دهن، به‌زود‌ترین فرصت نزد داکتران کووید ۱۹ مراجعه کنند.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

ناصر رسولی، باشندۀ جوزجان از فعالیت‌ها و تدبیرهای مقام‌های محلی این ولایت در مبارزه با کرونا اظهار خرسندی می‌کند و می‌گوید: «حکومت محلی ما تا حد زیادی کوشش خود را کرده و از طریق منبر‌های مساجد، رسانه‌های صوتی، تصویری و چاپی برای مردم دربارۀ چه‌گونه‌گی مبارزه با کرونا آگاهی داده و در همین دوره برای مردم کمک‌های مالی هم کرده است. تا حد زیادی ما از حکومت خود راضی هستیم.»

به گفتۀ مسئولان ادارۀ محلی جوزجان، تدبیرهای جدی در مبارزه با کرونا از پیش گرفته شده و تاکنون به گونۀ جدی ادامه دارد و آنان از مردم می‌خواهند که در این زمینه با آنان هم‌کاری جدی داشته باشند.

رادیو سرایش_ولایت جوزجان


این گزارش با حمایت مالی اتحادیه اروپا تولید شده است. محتوای آن تنها به عهدۀ رادیو سرایش بوده و انعکاس‌دهندۀ دیدگاه اتحادیه اروپا نمی‌باشد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: