سمنگان، پس از هرات دومین ولایتی‌ست که روی‌داد مثبت ویروس کرونا در آن ثبت شده­ است. محبوب ساعی، خبرنگار رادیو حقیقت ولایت سمنگان به شفاخانۀ کووید ۱۹ این ولایت رفته و با شماری از افرادی گفت‌وگو کرده است که به بار دوم به این بیماری مبتلا شده‌اند یا از عارضه‌های پس از این بیماری شکایت دارند.

شریف‌الله، یکی از این افراد است. او می‌گوید که ماه‌ها پس از بهبودی، به بار دوم به این بیماری مبتلا شده ­است.

شریف‌الله می‌گوید: «من یک‌بار ویروس کرونا را شکست دادم و صحت‌یاب شدم، اما دوباره به ویروس کرونا مبتلا شدم و اکنون نهایت درد می‌کشم؛ درد عضلات، نفس‌تنگی و سردردی. کرونا واقعاً یک مرض خطرناک و کشنده است که من‌ اکنون با آن دسته‌وپنجه نرم می‌کنم. من از تمام هم‌شهریان خود می‌خواهم که این ویروس را جدی بگیرند تا به آن مبتلا نشوند.»

محمدرفیع، جوان دیگری‌ست که از پس‌لرزه‌های این بیماری حکایت‌های تلخی دارد. او می‌گوید که ویروس کرونا اثرهای بدی بر او گذاشته است و هیچ اشتها ندارد. به گفتۀ او، هنوز هم درد عضلات دارد و زکام هم هست.

محمدرفیع این‌گونه تجربۀ ابتلایش به کرونا را بیان می‌کند: «این بیماری واقعاً زجردهنده است و حتی گاهی مرا از زنده‌گی ناامید می­کند و دنیا را برایم تنگ کرده است. وقتی که مریض بودم، از لیمو و مایعات گرم زیاد استفاده می­کردم که این‌ها مرا اندکی کمک می‌کرد.»

در همین حال، محمدنعیم رحیمی، مسئول بخش بیماری‌های ساری در شفاخانۀ ولایتی سمنگان می‎گوید که یک فرد ممکن است بارها به ویروس کرونا مبتلا شود.

از سوی هم، مسئولان ریاست صحت سمنگان می­گویند که هم‌زمان با گسترش موج دوم ویروس کرونا در این ولایت، نگرانی باشنده‌گان آن مبنی به احتمال ابتلا به این بیماری افزایش یافته است. این مسئولان از شهروندان می‌خواهند که توصیه‌های بهداشتی برای پیش‌گیری از این ویروس را رعایت کنند.

این در حالی‌ست که براساس گفته‌های مسئولان صحی سمنگان، شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در این ولایت، از ماه حوت سال گذشته به این‌سو ۳۵۲ تن بوده است. از این میان، ۱۸ تن جان باخته و ۳۳۴ تن دیگر بهبود یافته‌اند.

 رادیو حقیقت_ولایت سمنگان


این گزارش با حمایت مالی اتحادیه اروپا تولید شده است. محتوای آن تنها به عهدۀ رادیو حقیقت بوده و انعکاس‌دهندۀ دیدگاه اتحادیه اروپا نمی‌باشد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: