مسئولان محلی در غزنی، تأیید می‌کنند که روند تدریس ۳۰۰ صنف آموزش‌های محلی و تسریعی کمیته‌ی سویدن برای افغانستان، به مؤسسه‌ی دیگری واگذار شده است.

به گفته‌ی مسئولان، فعالیت این صنف‌های درسی که پیش از این در مرکز و ولسوالی‌های غزنی از سوی کمیته‌ی سویدن برای افغانستان به پیش برده می‌شد؛ امروز (چهارشنبه، ۵ میزان) با حضور مسئولان ریاست معارف غزنی، به مؤسسه‌ی «جنبش علیه فقر زنان» (MAPWO) سپرده شده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

سید میرنصیراحمد حسینی، رییس معارف غزنی، در هنگام انتقال این برنامه‌ی آموزشی از کمیته‌ی سویدن برای افغانستان به مؤسسه‌ی «جنبش علیه فقر زنان»، می‌گوید که روند تدریس، پرداخت معاشات آموزگاران و کیفیت درس‌ها، از سوی ریاست معارف این ولایت نظارت و بررسی خواهد شد.

گفتنی است که امارت اسلامی، سه‌شنبه، ۲۰ سرطان، در واکنش به سوزانده‌شدن نسخه‌ای از «قرآن‌»، همه فعالیت‌های نهادهای سویدن در افغانستان را، متوقف کرد.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

کمیته‌ی سویدن برای افغانستان، یکی از سازمان‌های بزرگ این کشور در افغانستان است که از ۴۰ سال به این سو، در ۱۹ ولایت کشور در بخش‌های آموزش، خدمات صحی، حکومت‌داری محلی و کمک به افراد دارای معلولیت، فعالیت می‌کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: