شماری از افراد دارای معلولیت در بلخ، با راه‌اندازی یک گردهم‌آیی، خواستار آغاز دوباره‌ی فعالیت کمیته‌ی سویدن برای افغانستان، شده اند.

آن‌ها، در گردهم‌آیی که امروز (شنبه، ۲۴ سرطان)، در شهر مزارشریف، مرکز بلخ برگزار شد، از حکومت می‌خواهند که بر تصمیم توقف فعالیت کمیته‌ی سویدن برای افغانستان، بازنگری کند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

سیدمحمد یزدان‌پرست، اشتراک‌کننده‌ در این گردهم‌آیی، با ابراز نگرانی از توقف فعالیت کمیته‌ی سویدن برای افغانستان، خواستار آغاز فوری فعالیت این کمیته است.

او، به سلام‌وطندار می‌گوید که با توقف فعالیت کمیته‌ی سویدن برای افغانستان، افراد دارای معلولیت، از فرصت‌های صحی، شغلی و آموزش‌وپرورش محروم شده اند.

عبدالرحیم صفا، یکی از افراد دارای معلولیت و مسئول انجمن نابینایان در بلخ، با اشتراک در این گردهم‌آیی، می‌گوید که امارت اسلامی، خدمات بدیل برای فعالیت کمیته‌ی سویدن برای افغانستان، ندارد و به گفته‌ی او، فعالیت این کمیته باید هر چه زودتر از سر گرفته شود.

عبدالباسط، دیگر فرد دارای معلولیت در این گردهم‌آیی، نیز با تأکید بر آغاز دوباره‌ی فعالیت کمیته‌ی سویدن برای افغانستان، می‌گوید که «جنایت یک شهروند سویدنی، نباید بر خدمات این سازمان تاثیر بگذارد».

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

امارت اسلامی، سه‌شنبه، ۲۰ سرطان، در واکنش به سوزانده‌شدن نسخه‌ای از «قرآن کریم»، همه فعالیت‌های نهادهای سویدن در افغانستان را، متوقف کرد.

کمیته‌ی سویدن برای افغانستان، یکی از سازمان‌های بزرگ این کشور در افغانستان است که از چهل سال به این سو، در ۱۹ ولایت کشور در بخش‌های آموزش، خدمات صحی، حکومت‌داری محلی و کمک به افراد دارای معلولیت، فعالیت می‌کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: