شهروندان مزارشریف، مرکز ولایت بلخ نگران سقوط این شهر و بازگشت به دورۀ طالبانی‌اند. براساس گزارش‌ها، گروه طالبان در جریان بیش‌تر از یک هفته هفت ولسوالی ولایت بلخ را تصرف کرده‌ و روز گذشته با رسیدن‌ خود به دروازۀ مزارشریف، مردم را در مخاطره انداخته و شهر را در خاموشی فرو برده است. حضور جنگ‌جویان طالبان برای مدت کوتاه در دروازۀ مزارشریف سبب شد که شهروندان این شهر در پی یافتن جای مصون باشند.

عتیق‌الله و حسینا، دو تن از شهروندان مزارشریف امروز با تمام نگرانی‌ها برای کار و وظیفه از خانه‌های‌شان بیرون شده‌اند. آنان به سلام‌وطندار می‎‌گویند، کسانی که امکانات دارند، مزارشریف را ترک می‌کنند و بسیاری از شهروندان به‌دلیل ترس و نگرانی از خانه‌های‌شان بیرون نمی‌شوند. این دو باشندۀ بلخ از دولت می‌خواهند که برای فایق‌آمدن به وضعیت کنونی این ولایت، راه و چاره پیدا کند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، غلام‌عباس ابراهیم‌زاده، نمایندۀ مردم بلخ در مجلس نماینده‌گان که روز گذشته با هزار تن و مقداری تجهیزات جنگی به قول‌اردوی ۲۰۹ شاهین برای مقابله با طالبان پیوست، می‌گوید که برای دفاع از بلخ آماده است. او از دولت می‌خواهد که نیروهای امنیتی را تجهیز کند.

از سویی هم، عادل‌شاه عادل، سخنگوی فرماندهی پولیس بلخ به سلام‌وطندار می‌گوید که وضعیت کنونی شهر مزارشریف عادی‌ست. سخنگوی فرماندهی پولیس بلخ می‌افزاید که برای تأمین امنیت و جلوگیری از حمله‌های طالبان، کمربندهایی در اطراف شهر مزارشریف ایجاد شده و وضعیت امنیتی رو به بهبود ا‌ست.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

نگرانی‌ باشنده‌گان بلخ در حالی‌ست که شب گذشته حکومت از پس‌گیری ولسوالی بلخ این ولایت از میان هفت ولسوالی تصرف‌شده توسط طالبان خبر داد. اما باشنده‌گان ولسوالی بلخ می‌گویند که طالبان هنوز هم در این ولسوالی حضور دارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: