افزایش رویدادهای قتل، آدم‌ربایی و دزدی‌های مسلحانه در شهر هرات، از چندی به این سو، به نگرانی باشندگان این ولایت افزوده است. شماری از باشندگان شهر هرات، به سلام‌وطندار می‌گویند که دزدان و تبه‌کاران، بیش‌تر از طرف صبح و شام، مردم را هدف قرار می‌دهند.

عبدالستار، باشنده‌ی شهر هرات، می‌گوید: «در بیش‌تر از یک سال گذشته، این جرایم کم‌تر شده بود؛ اما در این اواخر دوباره جرایم جنایی اوج گرفته و سبب نگرانی ما به عنوان شهروندان هرات شده است.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

قدیر جویا، دیگر باشنده‌ی شهر هرات، نیز می‌گوید: «متأسفانه دزدی‌های مسلحانه در شهر هرات دوباره افزایش یافته است. ما همه‌روزه شاهد هستیم که مال و اموال مردم را می‌گیرند. این بسیار نگران‌کننده است.»

شماری دیگر از باشندگان هرات نیز، با شکایت از نهادهای امنیتی این ولایت، می‌گویند که در این اواخر در راستای شناسایی و بازداشت عاملان رویدادهای جنایی در هرات، این نهادها کاری را به پیش نبرده اند. آنان خواهان توجه بیش‌تر مسئولان در این زمینه اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

در همین حال، نعیم‌الحق حقانی، رییس اطلاعات‌ و ‌فرهنگ هرات، به مردم اطمینان می‌دهد که نیروهای امارت اسلامی به هیچ فردی اجازه‌ی مختل‌کردن امنیت و نظم عمومی را نمی‌دهند و با مجرمان، به گونه‌ی جدی برخورد می‌کنند.

مسئولان امنیتی هرات، در حالی از برخورد جدی با اخلال‌کنندگان نظم عمومی سخن می‌زنند که دو هفته می‌شود آدم‌ربایان پسر یک صرف را در این ولایت ربوده اند و هنوز، از سرنوشت او اطلاعی در دست نیست.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: