شماری از باشندگان هرات، از افزایش بی‌پیشنۀ ناامنی و جرم‌های جنایی در این ولایت ابراز نگرانی می‌کنند. آنان می‌گویند که در دو ماه پسین، سطح جرم‌ها به‌ویژه دزدی‌های مسلحانه و آدم‌ربایی در هرات افزایش یافته است.

باشندگان هرات از مسئولان امارت اسلامی می‌خواهند که برای تأمین امنیت و جلوگیری از دزدی‌های مسلحانه در این ولایت، هرچه زودتر اقدام‌ و با مجرمان برخورد قانونی کنند.

محمدهاشم نظری، یک تن از باشندگان هرات می‌گوید: « حکومت در این قسمت وظیفۀ مهم و اساسی دارد که هر چه بیش‌تر در سطح شهر چک‌پاینت‌ها ایجاد و هم‌چنان از گشت‌وگذار افراد مشکوک جلوگیری کند، تا این‌که یک امنیت نسبی وسرتاسری در ولایت هرات تأمین شود.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با این حال، مسئولان فرماندهی امنیۀ هرات می‌گویند که نیروهای امارت اسلامی در یک ماه گذشته، بیش از ۱۴۰ تن را در پیوند به دزدی‌های مسلحانه، قتل و تولید و فروش مشروبات بازداشت کرده‌اند.

سیدشاه سعادت، مدیر جنایی فرماندهی امنیۀ هرات، می‌افزاید که پرونده‌های افراد بازداشت‌شده تکمیل و برای بررسی به محکمه فرستاده شده است.

او می‌گوید: « در یک ماه گذشته ۹۱ واقعه رخ داده است که به  ارتباط آن ۱۴۲ نفر را گرفتار کردیم. دوسیه‌های‌شان تکمیل و به سارنوالی فرستاده شده است و خودشان تحت توقیف قرار دارند.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، محمدناصر محمدی، مدیر ادارۀ پاسپورت هرات نیز می‌گوید که در یک ماه گذشته بیش از ۱۰ تن در پیوند به جعل مدرک‌ها در این ولایت بازداشت شده‌اند.

به گفتۀ او، از نزد افراد بازداشت‌شده، پاسپورت، نکاح‌خط، دیپلوم و ترانسکریپت نمرات دانش‌گاه‌، تصدیق‌های صحت عامه و تذکره‌های سفید به‌دست آمده است.

مسئولان امنیتی هرات، از تأمین امنیت و پیش‌گیری از جرم‌های جنایی در این ولایت اطمینان می‌دهند و می‌گویند که از آغاز تسلط‌شان بر هرات تاکنون، پرونده‌های صدها تن را به نهادهای عدلی و قضایی سپرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: