براساس گزارش‌ها، پس از تحولات پسین در کشور و به‌ویژه در یک ماه گذشته جر‌م‌های جنایی چون آدم‌ربایی‌ها و کشتارهای هدف‌مند در ولایت کندز افزایش یافته است. افزایش آدم‌ربایی‌ها و کشتارهای هدف‌مند باشنده‌گان کندز از جمله بازرگانان و کسبه‌کاران این ولایت را سخت نگران کرده است.

بر بنیاد معلومات باشنده‌گان کندز، در یک ماه پسین آدم‌ربایان یک پزشک و یک افسر پیشین امنیت ملی را از خانه‌های‌شان ربوده‌اند که از این میان دو روز پیش جسد افسر پیشین امنیت ملی در یکی از مناطق ولسوالی خان‌آباد این ولایت یافت شد و از سرنوشت پروفسور هوشنگ رستاقی، متخصص بیماری‌های جلدی و زهروی هنوز هیچ خبری در دست نیست.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

عکس از افسر پیشین امنیت ملی

به گفتۀ باشنده‌گان کندز، افراد ناشناس دو هفته پیش مالک یک کارخانۀ آرد را با شاگردش نیز توسط چکش در مربوطات حوزۀ سوم امنیتی شهر کندز کشتند. میرویس و عبدالولی، دو باشندۀ شهر کندز می‌گویند که وضعیت در یک ماه پسین برای باشنده‌گان این ولایت قابل پذیرش نیست و آنان نگران جان و مال‌ خود هستند.

به گفتۀ این دو باشندۀ شهر کندز، آدم‌ربایان از طرف روز پزشک، نظامی پیشین، دکان‌دار و کسبه‌کار را از این شهر می‌ربایند که این موارد نگرانی بسیاری از باشنده‌گان این ولایت را برانگیخته است. آنان از مسئولان امارت اسلامی افغانستان می‌خواهند که جلو آدم‌ربایی‌ها و کشتارهای هدف‌مند در این ولایت را بگیرند و عاملان آن را بازداشت کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مسئولان فرماندهی امنیۀ امارت اسلامی برای کندز در این باره چیزی نمی‌گویند. اما مطیع‌الله روحانی، رئیس اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی برای کندز، آدم‌ربایی‌های پسین در این ولایت را تأیید می‌کند و می‌گوید که برای بازداشت عاملان این روی‌دادها تلاش‌های نیروهای امارت اسلامی جریان دارد.

به گفتۀ رئیس اطلاعات و فرهنگ کندز، آنان چند روز پیش دو آدم‌ربا را که یکی از باشنده‌گان ولسوالی ارچی این ولایت را ربوده بودند، بازداشت کردند. او می‌افزاید که بررسی‌های آنان برای بازداشت دیگر آدم‌ربایان و مجرمان در این ولایت، به‌شدت جریان دارد.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

این در حالی‌ست که پیش از این شمار بسیاری از بازرگانان و افراد سرشناس در کندز به‌خاطر آدم‌ربایی‌ها و کشتارهای هدف‌مند، این ولایت را ترک کرده و به کابل یا بیرون از کشور رفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: