پس از حمله‌های مرگ‌بار پسین بر نمازگزاران شیعه در کندز و کندهار، نگرانی‌ها در این باره در دیگر ولایت‌های کشور به‌ویژه بغلان هم‌چنان ادامه دارد. منابع در بغلان می‌گویند که به همین منظور مسئولان امنیتی امارت اسلامی نشست‌های مکرری را با شماری از بزرگان اهل تشیع برگزار کرده‌اند.

بزرگان اهل تشیع در این نشست‌ها، حمله‌های خونین پسین گروه داعش بر نمازگزاران در کندز و کندهار را شدید محکوم کرده و مسئولان امارت اسلامی نیز به تأمین امنیت مردم، مسجدها و تکیه‌گاه‌ها وعده داده‌اند.

منابع می‌افزایند که تلاش‌ها و رای‌زنی‌های مسئولان امنیتی امارت اسلامی و بزرگان اهل تشیع در بغلان، بر مسلح‌سازی شماری از جوانان شیعه برای تأمین امنیت مردم مسجدها و تکیه‌گاه‌ها جریان دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، مولوی مصطفی هاشمی، رئیس اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی برای بغلان، حمله‌های پسین گروه داعش بر نمازگزاران شیعه در کندز و کندهار را نکوهش می‌کند و می‌گوید که آنان تلاش می‌کنند روی یک برنامۀ منظم امنیتی کار کنند.

آقای هاشمی می‌افزاید که فرمانده امنیۀ بغلان با شماری از بزرگان اهل تشیع دیدار داشته است. به گفتۀ او، در صورت نیاز از شماری از جوانان شیعه برای امنیت مسجدها و تکیه‌گاه‌های‌شان کار گرفته خواهد شد. رئیس اطلاعات و فرهنگ بغلان تأکید می‌کند که اگر نیاز باشد، سلاح نیز به این جوانان توزیع می‌شود.

شماری از شهروندان شیعه در بغلان از این اقدام رئیس اطلاعات و فرهنگ این ولایت ستایش می‌کنند و می‌گویند که امنیت آنان باید تأمین شود. جوانان شیعه در این ولایت می‌افزایند که اگر امارت اسلامی آنان را تجهیز کند، به گونۀ رضاکار برای امنیت مسجدها و تکیه‌گاه‌ها در مناطق‌شان کار می‌کنند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

در نزدیک به دو هفتۀ گذشته در نتیجۀ حمله‌های انتحاری بر مسجدهای شیعیان در کندز و کندهار، دست‌کم ۵۰۰ تن کشته و زخمی شده‌اند. مسئولیت این حمله‌ها را شاخۀ خراسان گروه داعش برعهده گرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: