داعش اعلام کرده که حملۀ مرگ‌بار بر مسجد شیعیان در کندهار کار این گروه بوده است. خبرگزاری اعماق که خبرهای وابسته به فعالیت گروه داعش را پخش می‌کند، با پخش اعلامیه‌یی گفته که حملۀ روز گذشته بر مسجد «امام‌بارگاه فاطمیه» در مربوطات حوزۀ اول امنیتی شهر کندهار توسط این گروه انجام شده است.

در اعلامیۀ داعش، انس خراسانی و ابوعلی البلوشی دو مهاجمی معرفی شده که دو حملۀ انتحاری را در میان نمازگزاران شیعه در کندهار انجام داده‌اند. طبق اعلامیه، این دو مهاجم انتحاری نخست نگه‌بانان مسجد را با شلیک گلوله کشته‌ و پس از آن خود را منفجر کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مسئولان امارت اسلامی در کندهار و نیز مسئولان ریاست صحت این ولایت می‌گویند که در این حمله دست‌کم ۴۷ غیرنظامی کشته شده و حدود ۷۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

حمله بر مسجد «امام‌بارگاه فاطمیه» پس از چاشت روز گذشته در میان نمازگزاران هنگام برپایی نماز جمعه روی داد. امارت اسلامی این حمله را محکوم کرده، آن را «جنایت بزرگ» خوانده و به نیروهایش دستور داده است که عاملان آن را بازداشت و محاکمه کنند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان یا یوناما، نیز این حمله را محکوم کرده و گفته است که باید عاملان آن پاسخ‌گو باشند.

این در حالی‌ست که جمعۀ گذشته هم در نتیجۀ حملۀ انتحاری مرگ‌بار بر «مسجد جامع گذر سیدآباد» در شهر کندز، بیش از ۵۰ نمازگزار کشته و بیش از ۱۵۰ تن دیگر زخمی شدند. مسئولیت این حمله را نیز گروه داعش برعهده گرفته بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: