خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که در نتیجۀ انفجار در مسجد «امام‌بارگاه فاطمیه» شهر کندهار، ۳۲ تن کشته شده و ۵۳ تن دیگر زخم برداشته‌اند. این آمار نهایی نیست و امکان افزایش تلفات وجود دارد. گواهان روی‌داد می‌گویند که این انفجار تلفات بسیاری در پی دارد.

این انفجار پس از چاشت امروز در میان نمازگزاران مسجد «امام‌بارگاه فاطمیه» در مربوطات حوزۀ اول امنیتی شهر کندهار هنگام برپایی نماز جمعه روی داده است. مسجد «امام‌بارگاه فاطمیه» وابسته به شیعیان کندهار است. عامل این انفجار هنوز مشخص نشده؛ اما گمان می‌رود که یک حملۀ انتحاری بوده است.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

یکی از گواهان روی‌داد به خبرگزاری فرانسه گفته است، او صدای سه انفجار را از دروازۀ اصلی مسجد؛ جایی که نمازگزاران در حال وضو بوده‌اند، شنیده است. گفته شده که هنگام انفجار، این مسجد پُر از نمازگزاران بوده و پس از انفجار دست‌کم ۱۵ آمبولانس در محل روی‌داد دیده شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

منابع می‌گویند که زخمیان این روی‌داد به شفاخانۀ حوزه‌یی میرویس کندهار منتقل شده‌اند. برخی رسانه‌ها گزارش داده‌اند که سعید خوستی، سخنگوی وزارت داخلۀ امارت اسلامی گفته است برای بررسی‌های بیش‌تر این روی‌داد نیروهای ویژه به محل اعزام شده‌اند.

مسئولیت این انفجار را هنوز فرد یا گروهی برعهده نگرفته است.

این در حالی‌ست که جمعۀ گذشته هم در نتیجۀ حملۀ انتحاری مرگ‌بار بر «مسجد جامع گذر سیدآباد» در شهر کندز، بیش از ۵۰ نمازگزار کشته و بیش از ۱۵۰ تن دیگر زخمی شدند. مسئولیت این حمله را شاخۀ خراسان گروه داعش برعهده گرفت.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: