در حالی که نهادهای امنیتی امارت اسلامی، از تأمین صددرصدی امنیت اطمینان می‌دهند، شهروندان اما از افزایش دزدی‌های مسلحانه در شهر کابل، شکایت دارند.  

شماری از افرادی که هدف دزدی‌های مسلحانه قرار گرفته اند، در صحبت با سلام‌وطندار، می‌‌‌گویند؛ روزی نیست که چند باشنده‌ی کابل، هدف دزدی‌های مسلحانه قرار نگیرند.

مجیب‌الرحمان، باشنده‌ی کابل می‌گوید که در چند روز پیش، افراد ناشناس با کشیدن سلاح به سمتش، او را ناچار کرده که گوشی هم‌راه و پولی که با خود داشته را، به آن‌ها بدهد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

ثنا خموش، باشنده‌ی دیگر شهر کابل که به تازگی برادر و دوست برادرش هدف دزدان مسلح قرار گرفته اند، می‌گوید: «ناوقت روز وقتی برادرم با دوستش طرف چهارقلعه‌ی وزیرآباد می‌رفت، دزدها راه شان را گرفتند و طرف آن‌ها چاقو کشیده و مبایل‌های هر دوی شان را از پیش شان گرفته ‌اند.»

در سوی دیگر، فرماندهی امنیه‌ی کابل، با تأکید بر این که دزدی‌های مسلحانه در این شهر، نسبت به گذشته کاهش یافته، می‌گوید که تلاش‌ها برای پیش‌گیری از این رویدادها جریان دارد.

خالد زدران، سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی کابل، در صحبت با سلام‌وطندار، می‌گوید که آمار دزدی‌های مسلحانه در مقایسه با سال‌های پیش، کاهش یافته است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

او، می‌گوید: «قبلا در جریان یک روز، بیش از ۱۵ موتر دزدیده می‌شد؛ اما حالا در یک هفته هم ما شاهد این تعداد دزدی نیستیم. بازهم کوشش می‌کنیم تا با هم‌کاری مردم، این مشکلات حل شود.»

گفتنی است که دزدی‌های مسلحانه در شهر کابل از سال‌ها به این سو، یکی از چالش‌های مهم امنیتی به شمار می‌رود که همواره از جان و مال شهروندان قربانی گرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: