پس از تصرف بیش‌تر ولسوالی‌های هرات از سوی جنگ‌جویان طالبان، حالا محمداسماعیل خان، رهبر پیشین جهادی با صدها هواخواهش از امروز عملاً در کنار نیروهای امنیتی و دفاعی در برابر طالبان اعلام ایستاده‌گی کردند.

محمداسماعیل خان پیش از چاشت امروز در یک همایش مردمی در خانه‌اش از ایجاد حرکت مقاومت مردمی حوزۀ جنوب‌غرب کشور خبر می‌دهد و می‌گوید که از شب گذشته به این‌سو نیز نیروهای حرکت مقاومت مردمی را در ۱۵ موقعیت کمربندی شهر هرات به‌خاطر جلوگیری از ورود طالبان مستقر کرده‌اند و به‌زودی در جبهه حضور خواهند یافت.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

اسماعیل خان می‌افزاید که تا شام امروز نیروهای حرکت مقاومت مردمی حوزۀ جنوب‌غرب در جبهه‌ عملاً حضور خواهند یافت تا طالبان را عقب زنند. این رهبر پیشین جهادی از نیروهای امنیتی می‌خواهد که دست از مقاومت برندارند و نیروهای حرکت مقاومت مردمی حوزۀ جنوب‌غرب در کنارشان ایستاده‌اند.اسماعیل خان تأکید می‌کند که حرکت مقاومت مردمی حوزۀ جنوب‌غرب تنها برای هرات نیست و پس از پاک‌سازی شهر و ولسوالی‌های این ولایت، با نیروهای امنیتی ولایت‌های دیگر حوزۀ جنوب‌غرب را نیز از وجود طالبان پاک‌سازی خواهند کرد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او به مردم و نیروهای امنیتی اطمینان می‌دهد که طالبان را به شهر هرات اجازه نخواهند داد. شماری از هواداران محمداسماعیل خان و باشنده‌گان هرات نیز می‌گویند که به‌خاطر محافظت شهر هرات از وجود طالبان، در کنار نیروهای امنیتی و حرکت مقاومت مردمی ایستاده‌اند و از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

حرکت مقاومت مردمی حوزۀ جنوب‌غرب در حالی در برابر طالبان اعلام ایستاده‌گی می‌کند که اکنون به‌جز از ولسوالی‌های گذره، انجیل، کشک رباط‌سنگی و کرخ هرات، تمامی ولسوالی‌ها و بندرهای این ولایت به تصرف طالبان درآمده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: