Asset 1SWN

اسماعیل ‌خان: اگر صلح به نتیجه نرسد، وضعیت را مدیریت خواهم کرد

WhatsApp Image 2020-12-22 at 4.38.32 PM

اسماعیل ‌خان می‌گوید که اگر صلح به نتیجه نرسد و کشور به بحران برود، وضعیت را خود مدیریت خواهد کرد.

محمداسماعیل ‌‌خان، از فرماندهان پیشین‌ جهادی و عضو شورای عالی مصالحۀ ملی پس از چاشت امروز (سه‌شنبه، دوم جدی/دی) در یک همایش مردمی در خانه‌اش، دیدگاه خود را پیرامون صلح و پساصلح بیان کرد.

اسماعیل خان از به نتیجه‌رسیدن صلح یا بی‌نتیجه‌ماندن این روند ابراز نگرانی می‌کند و می‌گوید که اگر صلح به نتیجه نرسد و کشور به بحران برود، هر فرد جامعه مسئولیت دارد از نظام دفاع کند و او نیز وضعیت را مدیریت خواهد کرد.

این فرمانده جهادی تأکید می‌کند که اگر صلح نتیجه ندهد، حکومت به تنهایی خود بحران را مدیریت نخواهد توانست و مردم باید متحد باشند و اجازه ندهند نظام سقوط کند.

اسماعیل خان آتش‌بس و داخل‌شدن هزاران طالب به شهرها را بدون کارشیوۀ خلع سلاح نگران‌کننده می‌داند و می‌گوید که این وضعیت پیامدهای ناگواری در پی خواهد داشت.

او هم‌چنان علت کندی در پیش‌رفت گفت‌وگوهای صلح را مداخلات کشورهای گونه‌گون می‌داند و می‌گوید که در پیش‌رفت گفت‌وگوهای صلح طالبان و دولت افغانستان ارادۀ قوی نداشتند.

او هم‌چنان به همبسته‌گی میان مردم تأکید کرد و گفت که شهروندان نباید اجازه دهند بیش‌تر از این وضعیت امنیتی در کشور به‌ویژه هرات بدتر شود.

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام