Asset 1SWN

اسماعیل ‌خان: اگر صلح به نتیجه نرسد، وضعیت را مدیریت خواهم کرد

WhatsApp Image 2020-12-22 at 4.38.32 PM

اسماعیل ‌خان می‌گوید که اگر صلح به نتیجه نرسد و کشور به بحران برود، وضعیت را خود مدیریت خواهد کرد.

محمداسماعیل ‌‌خان، از فرماندهان پیشین‌ جهادی و عضو شورای عالی مصالحۀ ملی پس از چاشت امروز (سه‌شنبه، دوم جدی/دی) در یک همایش مردمی در خانه‌اش، دیدگاه خود را پیرامون صلح و پساصلح بیان کرد.

اسماعیل خان از به نتیجه‌رسیدن صلح یا بی‌نتیجه‌ماندن این روند ابراز نگرانی می‌کند و می‌گوید که اگر صلح به نتیجه نرسد و کشور به بحران برود، هر فرد جامعه مسئولیت دارد از نظام دفاع کند و او نیز وضعیت را مدیریت خواهد کرد.

این فرمانده جهادی تأکید می‌کند که اگر صلح نتیجه ندهد، حکومت به تنهایی خود بحران را مدیریت نخواهد توانست و مردم باید متحد باشند و اجازه ندهند نظام سقوط کند.

اسماعیل خان آتش‌بس و داخل‌شدن هزاران طالب به شهرها را بدون کارشیوۀ خلع سلاح نگران‌کننده می‌داند و می‌گوید که این وضعیت پیامدهای ناگواری در پی خواهد داشت.

او هم‌چنان علت کندی در پیش‌رفت گفت‌وگوهای صلح را مداخلات کشورهای گونه‌گون می‌داند و می‌گوید که در پیش‌رفت گفت‌وگوهای صلح طالبان و دولت افغانستان ارادۀ قوی نداشتند.

او هم‌چنان به همبسته‌گی میان مردم تأکید کرد و گفت که شهروندان نباید اجازه دهند بیش‌تر از این وضعیت امنیتی در کشور به‌ویژه هرات بدتر شود.

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام