مسئولان امنیتی کاپیسا می‌گویند که پنج‌شنبه‌شب، بیست‌وسوم دلو/بهمن افراد مسلح با جنگ‌افزار و چاقو به یک خانه در روستای «ریگ روان» شهر محمود راقی، مرکز این ولایت یورش برده و یک زن و شوهر را در برابر چشمان فرزندان‌شان با ضرب گلوله و چاقو به قتل رسانده‌اند.

محمدمعشوق کوهستانی، آمر امنیت فرماندهی پولیس کاپیسا با تأیید این روی‌داد به سلام‌وطندار می‌گوید که عاملان این روی‌داد پس از نزدیک به یک شبانه‌روز، موضوع را با تماس تلفنی به برادر مرد کشته‌شده خبر داده‌اند.

به گفتۀ آقای کوهستانی، این زن و شوهر ۳ فرزند قدونیم‌قد دارند و به لحاظ فاصله‌داشتن خانۀ آنان از خانه‌های دیگر باشنده‌گان روستای «ریگ‌ روان»، در یک شبانه‌روزِ پس از قتل نه کودکان از خانه بیرون شده‌اند و نه هم کسی وارد این خانه شده است.

مرد کشته‌شده

آمر امنیت فرماندهی پولیس کاپیسا می‌افزاید که پس از نزدیک به یک شبانه‌روز، حوالی ساعت ۷ شب گذشته (جمعه، بیست‌وچهارم دلو/بهمن) پولیس جسدهای این زن و شوهر را از خانۀشان به‌دست آورده است و کودکان این خانواده با شکم گرسنه یک شبانه‌روز را در کنار جسدهای پدر و مادر شان به فکر این‌که آنان در خواب هستند، سپری کرده‌اند.

پولیس کاپیسا می‌گوید، عامل این روی‌داد فردی به‌نام جان‌آغا، نامزد پیشین بانوی کشته‌شده است که باشندۀ ولسوالی بگرام ولایت پروان بوده و آنان تلاش‌های جدی‌شان را برای بازداشت او آغاز کرده‌اند.

در همین حال، فعالان مدنی در کاپیسا می‌گویند که این روی‌داد یک فاجعۀ بزرگ است و نباید در بازداشت عاملان آن تعلل شود.

حشمت‌الله اسحاق‌زاده، مسئول نهادهای جامعۀ مدنی ولایت کاپیسا می‌گوید، به قتل‌رسانیدن یک زن و شوهر آن‌هم در برابر چشمان کودکان خردسال آنان، فاجعه و جنایت بسیار بزرگ است.

بر بنیاد اطلاعات منابع امنیتی، در میان ۳ کودک به‌جامانده از این خانواده، یک کودک شیرخوار هم است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: