شماری از اعضای حزب حراست اسلامی افغانستان می‌گویند که حکومت امارت اسلامی به‌دلیل مشکلات نتوانسته است در جهت ازبین‌بردن/محو فقر و ایجاد حکومت همه‌شمول و تأمین عدالت کار مؤثری انجام دهد.

محمد اکبری، رئیس حزب حراست اسلامی افغانستان، امروز در یک نشست خبری در کابل می‌‌گوید که با سقوط نظام پیشین و روی‌کارآمدن امارت اسلامی در افغانستان، شهروندان بیش‌ترین آسیب را متحمل شده‌اند. او از تمامی سیاست‌مداران کشور می‌خواهد که از ادامۀ جنگ و درگیری در کشور پشتی‌بانی نکنند، راه تفاهم را در پیش بگیرند و برای تشکیل حکومت همه‌‍شمول و تأمین عدالت تلاش کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

محمد اکبری می‌افزاید: «لازم و واجب است که تمام امکانات کشوری و امتیازاتی که در اختیار ملت هست، باید بدون تبعیض و مساویانه در اختیار همه قرار گیرد و عدالت در همه زمینه‌ها نسبت به همه اتباع کشور رعایت شود.»

محمد اکبری، رئیس حزب حراست اسلامی افغانستان

رئیس حزب حراست اسلامی افغانستان، قطع کمک‌های خارجی، تشکیل‌نشدن حکومت فراگیر، مهاجرت افراد مسلکی و متخصص، تعطیل مشاغل، خروج سرمایه از کشور و بسته‌شدن پول‌های افغانستان را از عامل‌های مهم وضعیت کنونی کشور می‌خواند.سید نادرشاه بحر، رئیس اجرایی حزب حراست اسلامی افغانستان، می‌گوید که حکومت امارت اسلامی نتوانسته است برای حل وضعیت اقتصادی و ایجاد حکومت همه‌شمول کار مؤثری انجام دهد و جامعۀ جهانی و نهادهای بین‌المللی نیز برای بهبود وضعیت کشور و ادامۀ کمک‌ها موفق نبوده‌اند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

سید نادرشاه بحر، رئیس اجرایی حزب حراست اسلامی افغانستان

اعضای این حزب، از امارت اسلامی می‌خواهند که خواست‌های مشروع شهروندان افغانستان و جامعۀ جهانی را در مطابقت با ارزش‌های اسلامی در نظر بگیرد و برای ایجاد حکومت همه‌شمول و برآورده‌شدن حقوق اساسی شهروندان کشور به‌ویژه زنان، تلاش کند.

خواستیم دیدگاه سخنگویان امارت اسلامی را دربارۀ گفته‌های اعضای حزب حراست اسلامی افغانستان داشته باشیم؛ اما با تماس‌های پی‌هم موفق نشدیم.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: