حکومت سرپرست امارت اسلامی، با محکوم‌کردن حمله‌ی پاکستان بر بخش‌هایی از پکتیکا و خوست، آن را اقدام نسنجیده و تجاوز به قلمرو افغانستان دانسته و از پیامد حمله‌ی آن کشور بر بخش‌هایی از خاک افغانستان هشدار داده است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی حکومت سرپرست، امروز (دوشنبه، ۲۸ حوت) در بیانیه‌ای در حساب کاربری اکس خود نوشته که چنین حمله‌ها می‌تواند پیامدهای بسیار بدی به دنبال داشته باشد که پاکستان توانایی کنترل آن را نخواهد داشت.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

مجاهد، افزوده است: «امارت اسلامی که تجربه‌ی طولانی مبارزه‌ی آزادی‌خواهانه با ابرقدرت‌های جهان را دارد، اجازه‌ی حمله‌ بر خاک افغانستان را به کسی نمی‌دهد.»

در بیانیه، آمده است مردم و دولت جدید پاکستان باید شماری از ژنرال‌های ارتش آن کشور که سیاست‌های اشتباه را به سود جهت‌های دیگر دنبال می‌کنند و در تلاش تخریب روابط دو کشور اند را، باز دارند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

پاکستان، بامداد امروز ولسوالی‌های برمل پکتیکا و سپیری خوست را هدف حمله‌های هوایی قرار داده و ادعا کرده که در این حمله‌ عبدالله‌شاه، عضو ارشد تحریک طالبان پاکستان (تی‌تی‌پی) را از بین برده است.

سخن‌گوی امارت اسلامی، ادعای حضور این عضو تی‌تی‌پی در افغانستان را رد کرده و گفته که این فرد اکنون در وزیرستان پاکستان است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: