مادری در سرپل، با آه‌وناله‌های آمیخته در صدایش، می‌گوید که نیمه‌های چهارشنبه‌شب، ۹ حوت، دو مرد مسلح بر او و دختران ۱۲ و ۱۳ ساله‌اش تجاوز جنسی کرده اند. این زن که باشنده‌ی روستای «خانقاه» ولسوالی سوزمه‌قلعه‌ی سرپل است، در یک نوار ویدیویی مدعی است که دو فرد مسلح به‌ نام‌های محمدنادر و محمدطاهر، نیمه‌شب وارد خانه‌اش شده و در کنار لت‌وکوب او و دخترانش، بر آنان تجاوز کرده اند.

پخش این ویدیو در شبکه‌های مجازی از چند روز به این سو، واکنش‌های بسیاری را به هم‌راه داشته است. شماری از رسانه‌ها گزارش داده که عاملان این رویداد، نیروهای امارت اسلامی اند؛ اما امارت اسلامی، پس از چند روز سکوت، می‌گوید که آنان، هیچ وابستگی‌ای به حکومت ندارند.

مسئولان در فرماندهی امنیه‌ی سرپل، با خبردادن از بازداشت متجاوزان بر یک زن و دو دخترش در این ولایت، می‌گویند که پرونده‌های آنان برای رسیدگی، به نهادهای عدلی و قضایی سپرده شده ‌است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

در همین حال، عنایت‌الله حامد، سخن‌گوی دادگاه عالی افغانستان/ستره محکمه‌ی افغانستان، به سلام‌وطندار از تأمین‌شدن عدالت در حق قربانیان این رویداد، اطمینان می‌دهد.

او می‌افزاید: «در باره‌ی این رویداد در سرپل بگویم که شماری از جنایت‌کاران با استفاده از نام طالب/امارت اسلامی، جنایت کرده اند. مدعیان شکایت خود را آزادانه به محکمه ارائه کنند و به شکایت شان رسیدگی می‌شود.»

هم‌زمان با این، خانواده‌ای در کابل، مدعی است که هفت عضو این خانواده چند روز پیش در شهر مزارشریف، مرکز بلخ، از سوی نیروهای امارت اسلامی به قتل رسیده‌ اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

عین‌الله که دو پسر جوانش در این رویداد کشته شده اند‌، خواستار وضاحت‌دادن به دلیل قتل‌ آنان از سوی امارت اسلامی است.

او، می‌گوید: «دو تن پسرانم، دو تن برادرزاده‌هایم، دو تن خسربره‌هایم و یک‌ تن دیگر هم پسر خسربره‌ام بودند. همه اعضای یک خانواده بودند که کشته شده اند.»

خواستیم در این باره دیدگاه وزارت امور داخله را نیز داشته باشیم؛ اما مسئولان این وزارت از پاسخ‌دادن به پرسش‌های سلام‌وطندار خودداری کردند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: