زنی که با دو دخترش در سرپل مورد تجاوز جنسی قرار گرفته، خواهان تأمین عدالت است. یکی از بستگان این زن که نخواست از او نام برده شود، به سلام‌وطندار می‌گوید دو تن به نام‌های محمدنادر و محمدطاهر که باشندگان روستای «خانقاه» ولسوالی سوزمه‌قلعه‌ی سرپل اند، شب‌هنگام بر این زن و دو دخترش در ولسوالی نام‌برده تجاوز جنسی کرده اند.

به گفته‌ی بستگان این زن، افرادی که بر این سه زن تجاوز جنسی کرده اند، عضویت امارت اسلامی را دارند. نوارهای تصویری از این خانواده که خواهان عدالت و بازگوکننده‌ی این ماجرا است، از یک هفته به این سو در رسانه‌های اجتماعی بازتاب گسترده یافته است و بسیاری از شهروندان آن را محکوم کرده و خواهان مجازات عاملان این رویداد شده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

در همین حال، فعالان حقوق زن که در بیرون از کشور به سر می‌برند، وقوع این رویداد را «فاجعه» می‌خوانند و از جامعه‌ی جهانی می‌خواهند که شرایط افغانستان را که هر روز میزبان یک فاجعه است، از نزدیک بررسی کند.

سازمان عفو بین‌الملل نیز از حکومت امارت اسلامی خواسته است که اتهام‌های تجاوز جنسی اعضای امارت اسلامی بر یک زن و دو دخترش در سرپل را محکوم و «تحقیقات مستقل، شفاف و بی‌طرفانه» را در باره‌ی این اتهام‌‌ها آغاز کند.

از سویی هم، دین‌محمد نظری، سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی سرپل، می‌گوید که بر اساس ادعای دو زن که باشندگان روستای خانقاه ولسوالی سوزمه‌قلعه اند، دو تن را که محمدنادر و محمدطاهر نام دارند، به اتهام فعل زنا در تاریخ ۹ حوت ۱۴۰۱ بازداشت کرده اند و بررسی‌ها در این زمینه جریان دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی سرپل، این ادعا که افراد بازداشت‌شده عضویت امارت اسلامی را دارند، رد می‌کند.

با تلاش‌های پی‌هم نتوانستیم دیدگاه دیگر اعضای این خانواده را داشته باشیم.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: