مقام‌های جوزجان تأیید می‌کنند که طالبان یک دختر جوان را پس از تجاوز جنسی در این ولایت کشته‌اند.

محمدهاشم رئیس، والی جوزجان به سلام‌وطندار می‌گوید، افراد گروه طالبان یک دختر ۱۶ ساله را که «آی‌مامه» نام داشته، پس از تجاوز جنسی کشته‌ا‌ند. به گفتۀ والی جوزجان، این روی‌داد در ولسوالی درزاب  این ولایت رخ داده است. والی جوزجان می‌افزاید که هم‌اکنون مادر و پدر این دختر نیز در قید طالبان به‌سر می‌برند.

از سویی هم، ده‌ها تن از باشنده‌گان ولسوالی قوش‌تپۀ جوزجان شاهراه درزاب_قوش‌تپه و قوش‌تپه_جوزجان را به‌روی رفت‌وآمد بسته‌اند. آنان هشدار می‌دهند تا زمانی که طالبان جسد این دختر را با پدر و مادرش به سمت ولسوالی قوش‌تپه نیاورده‌اند، راه این دو ولسوالی را باز نمی‌کنند.

معترضان هشدار می‌دهند تا زمانی که طالبان جسد این دختر را با پدر و مادرش به سمت ولسوالی قوش‌تپه نیاورده‌اند، راه این دو ولسوالی را باز نمی‌کنند.

بابه‌الدین، کاکای این دختر می‌گوید که مولوی قدرت‌الله مشهور به «گرگ»، یک فرمانده طالبان پس از مهمانی اجباری بر برادرزاده‌اش تجاوز جنسی کرده است‌. بابه‌الدین هشدار می‌دهد تا زمانی که طالبان جسد برادرزاده‌اش را با برادر و زن برادرش به ولسوالی قوش‎‌تپه نیاورده‌اند، مسیر راه این دو ولسوالی را باز نمی‌کنند. او می‌افزاید که از دونیم ماه به این‌سو برادرزاده‌اش بار بار مورد تجاوز جنسی قرار گرفته و سرانجام شب گذشته از سوی طالبان کشته شده است.

ذبیح‌الله مجاهد، از سخنگویان طالبان در پیوند به این روی‌داد به سلام‌وطندار می‌گوید که این قضیه زیر تعقیب و بررسی آنان قرار دارد. این سخنگوی طالبان می‌افزاید که کشته‌شدن این دختر ربطی به این گروه ندارد. به گفتۀ ذبیح‌الله مجاهد، شخصی که قدرت‌الله نام دارد، در محکمۀ این گروه است و قضیه‌اش در حال بررسی‌ست‌. او تأکید می‌کند که این قضیه زیر بررسی آنان قرار دارد و با شخص متهم برخورد «شرعی» صورت خواهد گرفت.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: