Asset 1SWN

ادعای تجاوز جنسی فرد وابسته به طالبان بر یک زن در ولایت تخار

یک پناه‌جوی افغانستانی در شهر دورتموند، هفتمین شهر پر جمعیت آلمان بر یک دختر ۱۳ ساله تجاوز کرده است.

رسانه‌های آلمانی گزارش داده‌اند که این جوان، کودک ۱۳ ساله‌یی را که هنوز هویتش همه‌گانی نشده است، به خانه‌اش برده و سپس به او تجاوز کرده‌است.

به گفتۀ پولیس آلمان، در اوایل ماه جون امسال نیز شکایتی از این جوان افغانستانی مبنی بر آزارواذیت یک کودک یازده ساله ثبت شده بود، اما به دلیل نبود مدارک و شواهد کافی، از دادگاه تبرئه شد.

شماری در آلمان به این باورند که اگر به پروندۀ نخست به درستی رسیده‌گی می‌شد، قضیۀ دومی رخ نمی‌داد.

یواخیم استامپ، وزیر مهاجران ایالت نوردراین-وستفالنِ آلمان خواستار مجازات سنگین برای این پناه‌جو شده است. او می‌گوید، با این‌که می‌دانند وضعیت امنیتی در افغانستان مناسب نیست، اما مجرمان و آنانی که پروندۀ جرمی دارند را به کشورشان بر می‌گردانند.

بر پایۀ قوانین آلمان، عامل یا عاملان تجاوز در این کشور از هیچ مصونیتی برخوردار نیستند و مهاجران با چنین جرمی، تمام پشتی‌بانی حقوقی مهاجرتی خود را از دست می‌دهند.

بر بنیاد اطلاعات سلام‌وطندار، این پناه‌جوی افغانستانی، ۲۳ سال سن دارد و مدرک اقامت در آلمان را داشته، اما در پروندۀ جنایی‌اش یک مورد فروش مواد مخدر نیز به چشم می‌خورد.

هم‌زمان با ثبت چنین پرونده‌هایی، شماری از جریان‌های سیاسی آلمان خواستار محافطت بیش‌تر کودکان در برابر آزارواذیت جنسی شده‌اند. حزب دموکرات عیسوی در ایالت نوردراین-وستفالنِ گفته است: «تجاوز بر دو دختر در یک ماه نشان می‌دهد که کودکان ما به حمایت بیش‌تر نیاز دارند و باید قواید بازداشت مجرمان پیش از محکمه شدیدتر شود.»

آمارهای رسمی نشان می‌دهد که از سال ۲۰۱۹ تا جون ۲۰۲۰، بیش از ۶۹ هزار قضیۀ آزارواذیت در برابر زنان در آلمان به ثبت رسیده است.

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام