فرماندهی پولیس کابل از بازداشت یک تن به اتهام تجاوز جنسی بر یک کودک دختر ۸ ساله، خبر می‌دهد.

فردوس فرامرز، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل به نقل از خانوادۀ این دختر به سلام‌وطندار می‌گوید که رویداد تجاوز جنسی بر این کودک روز گذشته در منطقۀ کارتۀ سخی از مربوطات ناحیۀ سوم شهر کابل رخ داده است.

پولیس کابل می‌گوید که پس از تکمیل‌شدن بررسی‌ها، پروندۀ فرد متهم به نهادهای عدلی و قضایی سپرده خواهد شد.

در یک کلپ صوتی مادر این دختر که در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود، این زن از ناچاری و رنجش می‌نالد. این زن می‌گوید، دخترش را به امید این‌که قرآن بیاموزد، به مسجد روان کرده، اما آن‌جا توسط یک قاری مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.

این زن در این کلپ صوتی چنین می‌گوید: «دخترکم ۹ ساله است. برآمد و رفت تا ثبت نام کند پیش یک قاری که به طفل‌ها درس می‌دهد. وقتی که دخترم رفته، قاری دهنش را بسته و در یک اتاق انداخته و به او تجاوز جنسی کرده است. حالا دخترم در شفاخانۀ استقلال بستری است و بین مرگ و زنده‌گی قرار دارد. پدرش هم بیکار است و پول دوا ندارد و در شفاخانه هم دوا نیست. دیروز تلفنم را در دواخانه گروگان مانده‌ام تا دوا بگیرم و دخترم عملیات شود.»

فرماندهی پولیس کابل می‌گوید که عامل این کار ذکرالله نام دارد و خود را چوکی‌دار و محصل معرفی کرده است.

پولیس کابل نیز می‌گوید، در حال حاضر این کودک در شفاخانۀ استقلال بستری است.

با تلاش‌های زیاد موفق نشدیم دیدگاه خانوادۀ این کودک و مسئولان شفاخانۀ استقلال را به دست بیاوریم.

براساس ادعای مادر این دختر و شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی، فرد متجاوز قاری قرآن بوده است، اما در خبرنامۀ فرماندهی پولیس کابل از این شخص به عنوان چوکی‌دار و محصل یاد شده است.

کاربران شبکه‌های اجتماعی در این باره واکنش‌های تندی نشان داده‌اند.

حمیدالله، یکی از این کاربران نوشته است، اگر یک دختر در سرک چادرش بیفتد یا کمی بلند بخندد، شورای علما و عالمان دین واکنش‌های تندی نشان می‌دهند، اما هیچ‌گاه در بارۀ قضیه‌های این چنینی که در مساجد و مدرسه‌ها صورت می‌گیرد واکنش نشان نمی‌دهند.

یکی دیگر از کاربران فیسبوک نوشته است که دولت باید قضیۀ تجاوز به دختر ۸ ساله در مسجد را جدی پی‌گیری کند؛ زیرا عدم پی‌گیری این قضیه نشان می‌دهد که دیگر کودکان ما در هیچ‌جایی امن نیستند.

این بار نخست نیست که تجاوز بر کودکان در مسجد واکنش برانگیز می‌شود، پیش از این نیز بارها کودکان از سوی ملاامامان در ولایت‌های مختلف مورد تجاوز قرار گرفته‌اند و عاملان شماری از پرونده‌ها از سوی حکومت بازداشت نیز شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: