Asset 1SWN

یک تن به اتهام تجاوز جنسی بر دو زن در کاپیسا به ۱۷ سال زندان محکوم شد‌

WhatsApp Image 2020-11-27 at 11.17.00 PM_0

دادستانی کل اعلام کرده که یک تن به اتهام تجاوز جنسی بر دو زن در ولایت کاپیسا به ۱۷ سال زندان محکوم شده است. این اداره از فرد متهم به‌نام «فاضل» یاد کرده است.

دادستانی کل امروز (پنج‌شنبه، بیست‌و‌پنجم جدی/دی) با پخش خبرنامه‌یی گفته است، دو زن در تاریخ پنجم میزان سال جاری به‌خاطر سیاحت به منطقۀ صیاد ولایت کاپیسا رفته بودند، که نخست اختطاف و سپس مورد تجاوز جنسی گروهی قرار گرفته بودند.

طبق اعلام دادستانی کل، در آن‌زمان شش تن در پیوند به این قضیه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند، اما پروندۀ پنج تن دیگر شان به‌خاطر عدم دخالت‌شان در قضیه، حفظ شده است.

در خبرنامه آمده پنج تن دیگر که در نتیجۀ تحقیقات دادستانی در پیوند به این قضیه به‌ عنوان شریکان جرمی شناخته شده‌اند، قرار گرفتاری‌شان صادر شده است.

براساس خبرنامه، دادستان مؤظف پرونده پس از گرد‌آوری مدارک، شواهد، تکمیل تحقیق از متهم، ترتیب اتهام‌نامه و صورت دعوا، با ترتیب هشت دلیل از دادگاه برای متهم اصلی شدیدترین مجازات را درخواست کرده بود.

دادستانی کل گفته که فرد متهم از سوی ریاست دیوان رسیده‌گی به جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی دادگاه ابتداییۀ حوزۀ دوم امنیتی شهر کابل به اتهام ارتکاب جرم اختطاف به ۱۵ سال و به اتهام تجاوز جنسی به ۱۷ سال زندان محکوم شده است.

براساس معلومات دادستانی کل، این اداره در سال روان خورشیدی به ۲ هزار و ۹۹۰ قضیۀ خشونت علیه زنان در سراسر کشور رسیده‌گی کرده که از این میان، ۲۵۹ مورد آن تجاوز جنسی بوده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام