Asset 1SWN

دادگاه سه مرد و یک زن را به جرم آدم‌ربایی به اعدام محکوم کرد

LOYSORANWALI

دادستانی کل کشور اعلام کرده که چهار عضو یک گروه هفت نفری، به جرم آدم‌ربایی از سوی دادگاه ابتدایی دیوان جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی حوزۀ سوم شهر کابل، به اعدام محکوم شده‌اند.

دادستان کل کشور با نشر اعلامیه‌یی امروز سه‌شنبه، پانزدهم میزان، گفته است که این افراد به اتهام اختطاف منجر به قتل چهار تن محکوم به مجازات شده‌اند.

 در اعلامیۀ دادستانی کل کشور آمده است که پنج تن از این متهمان، باشندۀ اصلی ولایت پکتیا، یک تن باشندۀ اصلی ولایت خوست و یک تن دیگر آنان باشندۀ اصلی ولایت پروان هستند.

دادستانی کل کشور از اعضای این گروه به نام احمدالله، شازیه، باتور، محب‌الله، شیرباز، شریف‌الله و دلاور یاد کرده است.

بر اساس اعلامیه، در میان این گروه هفت نفری، باتور، فرزند محمدیونس، مدیر مبارزه با تروریزم و محب‌الله، فرزند شاه‌محمد، سرباز قوماندانی امنیۀ ولایت پکتیا نیز استند.

دادستانی که مسئول بررسی و تعقیب این پرونده بوده در نشست قضایی گفته است که نذیر و غازی شب‌هنگام به تاریخ سیزدهم سنبلۀ ۱۳۹۸ خورشیدی و به تعقیب آنان، شفیق‌الله نیز به تاریخ سیزدهم جدی ۱۳۹۸ خورشیدی مفقود می‌شوند.

در اعلامیه آمده است که پس از اطلاع بسته‌گان این افراد، پولیس جست‌وجویش را آغاز می‌کند و پس از مدتی متوجه می‎شود که تلفن همراه «غازی» فعال است. اعلامیه افزوده، شخصی که این مبایل را فعال کرده بود، از سوی پولیس بازاشت و اعتراف می‌کند که این مبایل را از شریف‌الله، یکی از متهمان این قضیه تحفه گرفته است.

دادستانی کل گفته است که پولیس، شریف‌الله و احمدالله را که از متهمان اصلی این قضیه به شمار می‌رود، یکی پی دیگر بازداشت می‌کند.

بر اساس اظهارات احمدالله، اجساد دفن‌شدۀ سه تن از مقتولان این قضیه (غازی، نذیر و حاجی حسن) از صحن حویلی یک خانۀ مسکونی در ناحیۀ هفتم شهر کابل که باتور، احمدالله، محب و شازیه به کرایه گرفته و در آن زندگی می‌کردند، پیدا شده است.

در ادامه اظهارات او، پولیس، جسد شفیق‌الله را نیز از یک منزل مسکونی در ناحیۀ ۲۱ شهر کابل که دلاور، شازیه، احمدالله و شریف‌الله در آن زندگی می‌کردند، یافته‌اند.

در اعلامیه به نقل از دادستان موظف این پرونده آمده است که احمدالله، شازیه (زن شوهردار که ۲۰ سال سن دارد) را از ولایت پکتیا به کابل فرار می‌دهد و به واسطه او، افراد و اشخاص را به خانه می‌آورده‌اند و سپس به قتل می‌رساندند.

باتور، احمدالله، شازیه و محب‌الله به‌عنوان متهمان اصلی و سه نفر دیگر هر یک دلاور، شریف‌الله و شیرباز به‌عنوان شرکای جرمی شناخته شده‌اند. دادگاه ابتدایی دیوان جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی حوزه‌ سوم شهر کابل، احمدالله، شازیه، باتور و محب‌الله را به اعدام محکوم کرده است.

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام