ادارۀ اصلاحات اداری و خدمات ملکی ریاست عمومی ادارۀ امور حکومت سرپرست امارت اسلامی، تفاهم‌نامه‌یی را با وزارت معارف امضا کرده است که براساس آن در روند‌های کاری این وزارت سهولت ایجاد و خدمات به مردم به‌طور سریع و شفاف ارائه خواهد شد.

بریالی ابدالی، رئیس ساده‌سازی روندهای اداری ادارۀ اصلاحات اداری و خدمات ملکی، امروز در یک نشست خبری در کابل می‌گوید که براساس این تفاهم‌نامه بخش‌هایی از وزارت معارف به‌منظور مشکلات زمان‌گیربودن روند‌های کاری در آن، مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.

رئیس ساده‌سازی روندهای اداری ادارۀ اصلاحات اداری و خدمات ملکی تأکید می‌کند که تاکنون این اداره با ۱۸ نهاد دولتی چنین تفاهم‌نامه‌یی به‌منظور ساده‌سازی روندهای کاری امضا کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ مسئولان در ادارۀ اصلاحات اداری و خدمات ملکی، براساس این تفاهم‌نامه‌ها تاکنون ۱۷۶ پروسه/روند ساده‌سازی شده ‎است. آنان از برخی روندهایی در شهرداری کابل و وزارت کار و امور اجتماعی نام می‌برند که در این روندها نسبت به گذشته به‌طور قناعت‌بخش از زمان‌گیربودن‌ کار مراجعان جلوگیری شده‌ است.

سعیداحمد شهیدخیل، معین وزارت معارف، با استقبال از این تفاهم‌نامه از تلاش‌ها برای شفافیت و ساده‌سازی کار در چوکات وزارت معارف اطمینان می‌دهد.

او می‌گوید: «ساده‌گی و شفافیت در یک اداره مهم است. اگر ادار‌ه‌ها سالم و شفاف باشند، یک نظام را به اهداف می‌رساند.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

با این همه، نورالحق انور، رئیس عمومی ادارۀ امور حکومت سرپرست امارت اسلامی، از تلاش‌ها برای جلوگیری از فساد و ارائۀ خدمات بهتر در نهاد‌های متعدد حکومتی اطمینان می‌دهد.

گفتنی‌ست که پیش از این به‌دلیل وجود بوروکراسی‌ها در اداره‌های دولتی، شهروندان هم‌واره از زمان‌گیربودن روندهای کاری و طی مراحل کارهای‌شان شکایت داشته‌اند. این در حالی‌ست که هم‌اکنون نظام حکومتداری برقی/الکترونیکی در بسیاری از اداره‌های دولتی، به‌ویژه در ولایت‌ها نهادینه نشده‌ است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: