مسئولان در ادارۀ اصلاحات اداری و خدمات ملکی می‌گویند که پس از این کارمندان در اداره‌های دولتی براساس اصل «شایسته‌گی اسلامی» در این نهادها استخدام می‌شوند.

نصیر احمد، معاون ریاست فراهم‌آوری تسهیلات در ادارۀ اصلاحات اداری و خدمات ملکی، امروز در برنامۀ گشایش مرکز آزمون‌های برقی/الکترونیکی این اداره می‌گوید که برای تقرر افراد در اداره‌های دولتی، گذشتۀ فرد و معرفت اسلامی متقاضی لازمی می‌باشد.

به گفتۀ این مقام حکومتی، متقاضیان بست‌های دولتی در صورتی استخدام می‌شوند که مراحل بررسی در مورد آگاهی اسلامی را نیز پشت سر بگذرانند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

نصیر احمد می‌افزاید: «در آن‌جا امانتش را ببینیم، تعهدش را ببینیم، تقوایش را ببینیم، مطابقت با شریعت اسلامی‌اش را ببینیم، پس‌منظرش را ببینیم. این کارهایی‌ست که بحث را آغاز کردیم و تدوین شده است.»

از سویی هم، مرکز آزمون‌های برقی/الکترونیکی ادارۀ اصلاحات اداری و خدمات ملکی پس از روی‌کارآمدن دوبارۀ امارت اسلامی امروز دوباره فعال شد.

سیف‌الدین طائب، معاون ریاست عمومی ادارۀ امور، در برنامۀ گشایش این مرکز آغاز به کار مجدد آن را برای ازبین‌بردن فساد اداری، مهم می‌داند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او می‌گوید: «سیستم خودش نتیجه را اعلام می‌کند، هیچ‌گونه مداخله صورت نمی‌گیرد و مداخله به صفر می‌رسد. کسانی که واجد شرایط هستند، نتیجۀ امتحان همان لحظه اعلام و از این طریق به اداره‌های مربوطه راجع می‌شوند.»

شایسته‌گی اسلامی در حالی برای متقاضیان بست‌های دولتی لازمی‌ست که پیش از این مسلکی‌بودن افراد برای استخدام در اداره‌های دولتی نقش اساسی داشت.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: