مسئولان وزارت امر به معروف و نهی از منکر امارت اسلامی تأیید می‌کنند که ماه گذشته مکتوبی را به تمامی اداره‌های دولتی فرستاده و از کارمندان این اداره‌ها خواسته بودند تا از این پس ریش بگذارند و کلاه بر سر کنند.

محمدصادق عاکف، سخنگوی وزارت امر به معروف و نهی از منکر امارت اسلامی، به سلام‌وطندار می‌گوید که هرچند این وزارت به کارمندان اداره‌های دولتی یک ماه فرصت داده بود تا پوشش و ظاهر خود را مطابق شریعت اسلامی آماده کنند؛ اما آنان نسبت به خواست امارت اسلامی اعتنایی نکرده بودند.

به گفتۀ سخنگوی وزارت امر به معروف و نهی از منکر، روز گذشته کارمندان این وزارت در حد توصیه از کارمندان اداره‌های دولتی خواسته‌اند که از این پس ریش بگذارند و کلاه بر سر کنند. او می‌افزاید: «از طرف وزارت امر به معروف و نهی از منکر یک ماه پیش به تمام اداره‌های دولتی یک مکتوب تکثیر شد که در آن آمده بود باید هر زنی که به ادارات می‌آید، حجاب داشته باشد و مردان باید صورت و سیرت‌شان مطابق شریعت باشد.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، شماری از کارمندان اداره‌های دولتی ادعا می‌کنند که روز گذشته کارمندان وزارت امر به معروف و نهی از منکر به افرادی که ریش نداشتند و کلاه بر سر نکرده بودند، اجازۀ ورود به اداره‌های مربوطۀشان را نمی‌دادند.

صدیق اکرمی، یک تن از کارمندان اداره‌های دولتی، به سلام‌وطندار می‌گوید: «کسانی که بدون لنگی یا کلاه می‌خواستند وارد دفتر شوند، به آ‌ن‌ها اجازه داده نمی‌شد و می‌گفتند که مصوبۀ کابینه است و نباید کارمندان اداره‌های دولتی بدون کلاه یا لنگی وارد دفتر شوند.»

نورآقا، یک تن دیگر از کارمندان اداره‌های دولتی، نیز به سلام‌وطندار می‌گوید: «برای ما گفتند که از این پس ریش‌تراشیده داخل وزارت آمده نمی‌توانید و باید این موارد را مراعات کنید.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سوی دیگر، شایعاتی مبنی بر تعطیلی دانش‌آموزان و دانش‌جویان دختر مکتب‌ها و دانشگاه‌ها در جریان ماه مبارک رمضان در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود؛ اما امارت اسلامی آن را رد می‌کند. سخنگویان وزارت‌های معارف و امر به معروف و نهی از منکر امارت اسلامی این شایعات را رد می‌کنند و سخنگوی وزارت تحصیلات عالی به تماس سلام‌وطندار پاسخی نداد.

سخنگوی وزارت امر به معروف و نهی از منکر امارت اسلامی در پاسخ به پرسش سلام‌وطندار می‌گوید: «نخیر، در این باره از طرف وزارت امر به معروف هیچ مکتوبی ارسال نشده است و این کاملاً حقیقت ندارد.»

این همه در حالی بیان می‌شود که پس از حاکم‌شدن امارت اسلامی بر کشور، پیش‌برد شمار بسیاری از امور تغییر و حکومت قوانین و فرمان‌های جدیدی را بر شهروندان وضع کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: