مسئولان وزارت امر به معروف و نهی از منکر امارت اسلامی تأیید می‌کنند که ماه گذشته مکتوبی را به تمامی اداره‌های دولتی فرستاده و از کارمندان این اداره‌ها خواسته بودند تا از این پس ریش بگذارند و کلاه بر سر کنند.

محمدصادق عاکف، سخنگوی وزارت امر به معروف و نهی از منکر امارت اسلامی، به سلام‌وطندار می‌گوید که هرچند این وزارت به کارمندان اداره‌های دولتی یک ماه فرصت داده بود تا پوشش و ظاهر خود را مطابق شریعت اسلامی آماده کنند؛ اما آنان نسبت به خواست امارت اسلامی اعتنایی نکرده بودند.

به گفتۀ سخنگوی وزارت امر به معروف و نهی از منکر، روز گذشته کارمندان این وزارت در حد توصیه از کارمندان اداره‌های دولتی خواسته‌اند که از این پس ریش بگذارند و کلاه بر سر کنند. او می‌افزاید: «از طرف وزارت امر به معروف و نهی از منکر یک ماه پیش به تمام اداره‌های دولتی یک مکتوب تکثیر شد که در آن آمده بود باید هر زنی که به ادارات می‌آید، حجاب داشته باشد و مردان باید صورت و سیرت‌شان مطابق شریعت باشد.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، شماری از کارمندان اداره‌های دولتی ادعا می‌کنند که روز گذشته کارمندان وزارت امر به معروف و نهی از منکر به افرادی که ریش نداشتند و کلاه بر سر نکرده بودند، اجازۀ ورود به اداره‌های مربوطۀشان را نمی‌دادند.

صدیق اکرمی، یک تن از کارمندان اداره‌های دولتی، به سلام‌وطندار می‌گوید: «کسانی که بدون لنگی یا کلاه می‌خواستند وارد دفتر شوند، به آ‌ن‌ها اجازه داده نمی‌شد و می‌گفتند که مصوبۀ کابینه است و نباید کارمندان اداره‌های دولتی بدون کلاه یا لنگی وارد دفتر شوند.»

نورآقا، یک تن دیگر از کارمندان اداره‌های دولتی، نیز به سلام‌وطندار می‌گوید: «برای ما گفتند که از این پس ریش‌تراشیده داخل وزارت آمده نمی‌توانید و باید این موارد را مراعات کنید.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سوی دیگر، شایعاتی مبنی بر تعطیلی دانش‌آموزان و دانش‌جویان دختر مکتب‌ها و دانشگاه‌ها در جریان ماه مبارک رمضان در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود؛ اما امارت اسلامی آن را رد می‌کند. سخنگویان وزارت‌های معارف و امر به معروف و نهی از منکر امارت اسلامی این شایعات را رد می‌کنند و سخنگوی وزارت تحصیلات عالی به تماس سلام‌وطندار پاسخی نداد.

سخنگوی وزارت امر به معروف و نهی از منکر امارت اسلامی در پاسخ به پرسش سلام‌وطندار می‌گوید: «نخیر، در این باره از طرف وزارت امر به معروف هیچ مکتوبی ارسال نشده است و این کاملاً حقیقت ندارد.»

این همه در حالی بیان می‌شود که پس از حاکم‌شدن امارت اسلامی بر کشور، پیش‌برد شمار بسیاری از امور تغییر و حکومت قوانین و فرمان‌های جدیدی را بر شهروندان وضع کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: