عبدالصبور قانع، والی هرات می‌گوید که به‌منظور انسجام و سازمان‌دهی بهتر، نیروهای امنیتی مستقر در ولسوالی چشت این ولایت را از مرکز این ولسوالی به بخش دومی انتقال داده‌اند. والی هرات تهدیدهای امنیتی بر بند سلما را رد می‌کند و خبرهایی‌ که دربارۀ تهدیدها بر بند سلما پخش می‌شود را شایعه‌پراکنی مخالفان دولت می‌داند.

عبدالصبور قانع از تأمین امنیت بند سلما به مردم اطمینان می‌دهد و تأکید می‌کند، هر اقدامی ‌که به‌خاطر تأمین امنیت این بند لازم باشد، انجام خواهند داد. والی هرات نیز می‌گوید که نیروی کافی نیز برای محافظت از بند سلما وجود دارد و اگر نیاز به کمک باشد، نیروی کمکی به ساحه اعزام خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

اطمینان والی هرات از تأمین امنیت بند سلما در حالی‌ست که بامداد روز گذشته (دوشنبه، چهاردهم سرطان/تیر) طالبان بر یک قرارگاه محافظتی بند سلما یورش بردند و با کشتن ۱۶ نیروی امنیتی، این قرارگاه را تصرف کردند.طالبان شب گذشته نیز مرکز ولسوالی چشت را تصرف کردند. در همین حال، الله‌محمد همدرد، فرمانده کندک محافظتی بند سلما به سلام‌وطندار می‌گوید که تهدیدها بر این بند بالاست. به گفتۀ او، از یک ماه به این‌سو بار‌ها از مسئولان ادارۀ محلی هرات و قول‌اردوی ۲۰۷ ظفر درخواست کمک کرده؛ اما تاکنون هیچ توجهی نشده است.

بامداد روز گذشته طالبان بر یک قرارگاه محافظتی بند سلما یورش بردند و با کشتن ۱۶ نیروی امنیتی، این قرارگاه را تصرف کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

غلام‌حبیب هاشمی، عضو شورای ولایتی هرات نیز تهدید طالبان بر بند سلما را جدی می‌داند و می‌گوید که با تصرف مرکز ولسوالی چشت از سوی طالبان، بند سلما بیش‌تر از هر زمان دیگری زیر تهدید قرار دارد. آقای هاشمی تأکید می‌کند که دولت باید این تهدیدها را جدی بگیرد و نگذارد طالبان بند سلما را تخریب کنند.

با این حال، باشنده‌گان هرات با ابراز نگرانی از افزایش تهدیدها بر بند سلما هشدار می‌دهند، هر خطری که متوجه این بند شود، دولت مسئول آن خواهد بود. آنان می‌گویند که دولت باید از هر امکان دست‌داشته‌اش برای محافظت از بند سلما که پروژۀ ملی‌ست، استفاده کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: