باشنده‌گان روستای اتمان‌خیل، ولسوالی دوشی ولایت بغلان با هزینۀ شخصی، کار ساخت یک پُل موتررَو را روی دریای بغلان_کندز آغاز کرد‌ه‌اند.

بزرگان این روستا می‌گویند که ساخت این پُل، ۴.۵ میلیون افغانی هزینه برداشته که از سوی جوانان روستا در داخل و بیرون از کشور پرداخت شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

میاخیل، یک تن از بزرگان روستای اتمان‌خیل به سلام‌وطندار می‌گوید که باشنده‌گان این روستا پیش از این با مشکلات بسیاری روبه‌رو بودند و پس از ساعت‌ها پیاده‌روی، خودشان را به شهر می‌رسانند.

عمراخان، یکی دیگر از بزرگان این روستا نیز می‌گوید که با ساخت این پُل، مشکلات بیش از ۵۰۰۰ خانواده در دو طرف دریا حل خواهد شد.

در همین حال، کشاورزان این روستا تأکید می‌کنند که پس از تکمیل کار این پُل، آنان می‌توانند فراورده‌های‌شان را در زمان کم با بهای کم‌تر به مرکز شهر انتقال دهند.

قاری بختیار معاذ، والی بغلان و دیگر مسئولان محلی این ولایت با افتتاح کار ساخت این پُل، از این اقدام باشنده‌گان روستا قدردانی می‌کنند. والی بغلان به باشنده‌گان وعدۀ هر نوع هم‌کاری داده و می‌گوید که حکومت از اقدام آنان پشتی‌بانی و به دیگر مشکلات‌شان نیز رسیده‌گی می‌کند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مصطفی هاشمی، رئیس اطلاعات و فرهنگ بغلان نیز این اقدام باشنده‌گان را ستایش می‌کند و می‌افزاید که نقش مردم در کنار حکومت برای آبادی کشور مؤثر است. او از دیگر باشنده‌گان بغلان نیز می‌خواهد که مانند باشنده‌گان روستای اتمان‌خیل در حل مشکلات‌شان اقدام کنند و دولت نیز از آن پشتی‌بانی خواهد کرد.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: