مسئولان وزارت معارف امارت اسلامی از نهایی‌شدن طرح بازگشایی مکتب‌های دخترانه خبر می‌دهند و می‌گویند که قرار است این طرح فردا به کابینه فرستاده شود.

عزیزاحمد ریان، سخنگوی وزارت معارف، به سلام‌وطندار می‌گوید که طرح بازگشایی مکتب‌های دخترانه برای تصویب، فردا به کابینه فرستاده می‌شود و در صورت تصویب این طرح، دختران دانش‌آموز بالاتر از صنف ششم، می‌توانند به مکتب‌های‌شان بازگردند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

سخنگوی وزارت معارف می‌افزاید که جدابودن مکتب‌های دخترانه و پسرانه، رعایت حجاب اسلامی توسط دانش‌آموزان و تدریس مکتب‌های دخترانه توسط استادان زن، مواردی‌ست که در این طرح گنجانیده شده‌ است.

هرچند وزارت معارف بر بازشدن مکتب‌های دخترانه در اول ماه حمل تأکید می‌کند، اما دختران دانش‌آموز هنوز نگران چه‌گونه‌گی تصمیم کابینۀ امارت اسلامی‌اند.

آنان می‌گویند از زمانی‌ که از رفتن به مکتب محروم شده‌اند، در بی‌سرنوشتی به‌سر می‌برند و نگران آیندۀ خود هستند. دختران دانش‌آموز از امارت اسلامی می‌خواهند که با آغاز سال تعلیمی جدید به آنان نیز مانند پسران، اجازۀ آموزش داده شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این در حالی‌ست که با روی‌کارآمدن امارت اسلامی، دختران دانش‌آموز بالاتر از صنف ششم اجازۀ رفتن به مکتب را ندارند. هر چند در پی واکنش‌های بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی در برابر این اقدام، امارت اسلامی به ایجاد طرح در این زمینه تأکید کرده؛ اما تاکنون این طرح تصویب ‌نشده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: