محمدحسن آخوند، رئیس‌الوزرای امارت اسلامی، در نشست فوق‌العادۀ کابینه یک میلیارد افغانی را به‌منظور رسیده‌گی فوری به وضعیت خانواده‌های قربانیان و آسیب‌دیده‌گان زمین‌لرزه در ولایت‌های پکتیکا و خوست منظور کرده است.

خبرگزاری دولتی باختر گزارش داده که رئیس‌الوزرا در این نشست ضمن غم‌شریکی با بازمانده‌گان قربانیان و خانواده‌های آسیب‌دیده، به اداره‌های مربوطه هدایت داده است که به وضعیت آسیب‌دیده‌گان ناشی از زمین‌لرزه به‌طور فوری رسیده‌گی کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به نقل از باختر، رئیس‌الوزرا گفته است که برای انتقال مواد غذایی، البسه و دارو به منطقه‌های آسیب‌دیده، از ترانسپورت هوایی و زمینی استفاده شود. او هم‌چنان یک هیأت بلندرتبه را توظیف کرده  است که به این منطقه‌ها سفر و روند توزیع کمک‌ها را فوری آغاز کنند.

حوالی ساعت ۱:۳۰ دقیقۀ بامداد امروز شماری از ولایت‌های کشور گواه زلزلۀ شدید بود. قدرت این زلزله ۶.۱ درجۀ ریشتر اندازه‌گیری و مرکز آن ۴۴ کیلومتری جنوب‌شرق ولایت خوست گفته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

شرف‌الدین مسلم، معین وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث، پس از چاشت امروز در یک نشست خبری اعلام کرد که ۹۲۰ تن در نتیجۀ این زمین‌لرزه در ولایت‌های پکتیکا، خوست و ننگرهار کشته شده و ۶۱۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: