با گذشت چهار روز از وقوع زمین‌لرزه در ولایت‌های پکتیکا و خوست، شماری از آسیب‌دیده‌گان می‌گویند که هنوز هم به کمک‌های اولیه و فوری نیاز دارند. آنان از امارت اسلامی می‌خواهند که روند توزیع کمک‌ها را سرعت بخشد.

حاجی رسول، یک تن از آسیب‌دیده‌گان زمین‌لرزه در پکتیکا، می‌گوید: «ما به اندازۀ کافی غذا یا چیز دیگری نداریم. همه چیز از بین رفته است. ما در فضای باز زنده‌گی می‌کنیم. خرابی‌های زیادی وجود دارد.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

احمد ولی، یکی دیگر از آسیب‌دیده‌گان، نیز می‌گوید که از امکانات اولیۀ زنده‌گی برخوردار نیستند و به لباس، خیمه و غذا نیاز فوری دارند.

هرچند مسئولان وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث حاضر به پاسخ‌گویی در پیوند به روند توزیع کمک‌ به آسیب‌دیده‌گان نشدند، اما محمد یاسین، عضو کمیتۀ توزیع کمک به آسیب‌دیده‌گان زمین‌لرزه در ولایت پکتیکا، می‌پذیرد که کمک کافی به آسیب‌دیده‌گان نرسیده است.

او می‌گوید: «از ۹۵۰ تن  تا ۱۰۰۰ تن در ولسوالی‌های برمل، خوگیان و سپیری تلفات داریم. از ۵۰۰ تن تا ۲۰۰۰ زخمی داریم. ۵۰۰۰ خانه خراب شده است. به مواد خوراکی و خیمه نیاز داریم.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سوی دیگر، مسئولان انجمن صنعت‌گران افغانستان امروز در یک نشست خبری از امارت اسلامی می‌خواهند که کمک‌های بشری به آسیب‌دیده‌گان زمین‌لرزه در ولایت‌های پکتیکا و خوست باید عادلانه و شفاف توزیع شود.

گفتنی‌ست که پس از وقوع زمین‌لرزه در ولایت‌های پکتیکا و خوست، نهادهای امدادرسان  داخلی و خارجی و شماری از کشورها کمک‌های بشردوستانه را به‌طور نقدی و غیرنقدی به آسیب‌دیده‌گان اختصاص دادند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: