خبرگزاری دولتی باختر به نقل از مسئولان محلی پکتیکا گزارش داده است که در پی زلزلۀ شدید بامداد امروز در ولسوالی‌های برمل، زیروک، نکه و گیان این ولایت ۲۵۵ تن جان باخته و بیش از ۵۰۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

باختر گفته است که در پی این زلزله در ساحۀ «افغان دوبی» ولسوالی سپیری ولایت خوست نیز ۲۵ تن جان باخته و بیش از ۹۵ تن دیگر زخم برداشته‌اند. به گفتۀ مسئولان محلی این ولایت‌ها، این ارقام ابتدایی‌ست و احتمال افزایش تلفات این روی‌داد طبیعی وجود دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، باشنده‌گان ولایت‌های خوست و پکتیکا به سلام‌وطندار می‌گویند که زلزلۀ شب گذشته، زیان‌های هنگفت مالی و تلفات بسیاری برجای گذاشته است.

به گفتۀ باشنده‌گان، تلاش‌ها برای بیرون‌کردن کشته‌ها و زخمیان از زیر آوار جریان دارد و شماری از زخمیان تاکنون به شفاخانۀ ولایتی منتقل شده‌اند.

مسئولان محلی پکتیکا تأکید می‌کنند که تیم‌های امدادرسان و مسئولان اداره‌ها از مرکز ولایت به ولسوالی گیان آمده‌اند و به‌زودی به آسیب‌دیده‌گان کمک می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

حوالی ساعت ۱:۳۰ دقیقۀ بامداد امروز شماری از ولایت‌های کشور گواه زلزلۀ شدید بود. قدرت این زلزله ۶.۱ درجۀ ریشتر اندازه‌گیری و مرکز آن ۴۴ کیلومتری جنوب‌شرق ولایت خوست گفته شده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: