مسئولان محلی بدخشان می‌گویند که در نتیجۀ سرازیرشدن سیلاب‌های دو روز پسین و هم‌چنان لغزش کوه در ولسوالی‌های کشم، بهارک، جرم، شهر بزرگ، ارگو، یاوان و مرکز این ولایت، مردم زیان‌های هنگفت مالی و جانی دیده‌اند.

معزالدین احمدی، رئیس اطلاعات و فرهنگ بدخشان، به سلام‌وطندار می‌گوید که آفات طبیعی در این ولایت، زیان‌های هنگفت مالی و جانی به مردم وارد کرده است. به گفتۀ او، سرازیرشدن سیلاب در شش ولسوالی بدخشان ده‌ها روستا را تخریب و زیان‌های بسیار مالی به باشنده‌گان آن وارد کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

رئیس اطلاعات و فرهنگ بدخشان می‌افزاید که این آفات تاکنون جان یک دختر ۱۲ ساله را در ولسوالی شهر بزرگ گرفته و چندین تن دیگر را زخمی کرده است. آقای احمدی هم‌چنان می‌گوید که در نتیجۀ این سیلاب‌ها هزاران جریب زمین و باغ‌های مردم از بین رفته است و از این ناحیه آسیب جدی را متحمل شده‌اند و اکنون در فضای باز بدون سرپناه، آب و غذا بودباش دارند.

رئیس اطلاعات و فرهنگ بدخشان از جامعۀ جهانی می‌خواهد که کمک‌های فوری خود را به سیلاب‌زده‌گان این ولایت فراهم کند؛ زیرا داشته‌های مؤسسه‌های مستقر و ادارۀ محلی بدخشان برای آسیب‌دیده‌گان بسنده نیست.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سویی هم، فرمانده امنیۀ ولسوالی کشم می‌گوید که در نتیجۀ سرازیرشدن سیلاب‌ و لغزش کوه در روستای «پلیران» این ولسوالی، بیش از ۲۰۰ خانۀ مسکونی تخریب شده و کامل از بین رفته است.

با این حال، بی‌بی‌گل و زرمینه، دو تن از باشنده‌گان روستای «پلیران» ولسوالی کشم که به تازه‌گی روستای‌شان زیر سیلاب شده است و نجات یافته‌اند، می‌گویند که همه هست‌وبودشان زیر سیلاب و لغزش کوه گیرمانده و هیچ چیزی برای‌شان نمانده است.

به گفتۀ آنان، از دی‌شب تاکنون زیر باران بودند و هنوز هیچ کمکی به آن‌ها نشده است. آنان از امارت اسلامی، مؤسسه‌های امدادرسان و جامعۀ جهانی خواهان کمک فوری‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: