در پی بارنده‌گی‌ها و جاری‌شدن سیلاب در ولایت‌های فاریاب، بغلان، پروان و بادغیس خسارات هنگفت مالی و جانی بر باشنده‌گان این ولایت‌ها وارد شده است.

عزیزالله، یک تن از باشنده‌گان فاریاب، به سلام‌وطندار می‌گوید که شب گذشته در پی سرازیرشدن سیلاب در ناحیۀ سوم شهر میمنه مرکز این ولایت بیش‌ از ۵۰۰ خانه آسیب دیده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ این باشندۀ فاریاب، شماری از خانه‌ها در اثر سیلاب‌ها کاملاً از بین رفته و شمار دیگر قسماً تخریب شده‌اند. او می‌افزاید که اموال خانه‌ها نیز از بین رفته است.

در همین حال، سید مسعود، آمر مبارزه با حوادث فاریاب، می‌گوید که در پی سرازیرشدن سیلاب در ۲۴ ساعت گذشته در ولسوالی‌های قیصار، کوهستان، پشتون‌کوت و شهر میمنه چهار تن جان باخته‌اند و به یک‌هزار و ۳۰۰ خانه نیز آسیب رسیده است.

به گفتۀ او، در این روی‌داد صدها جریب زمین‌های زراعتی کشاورزان و باغداران نیز از بین رفته و حدود ۳۰۰ رأس مواشی نیز تلف شده‌اند.

منابع در ولایت‌ بغلان نیز به رسانه‌ها گفته‌اند که در پی جاری‌شدن سیلاب در این ولایت چهار تن کشته شده‌اند، اما مصطفی هاشمی، رئیس اطلاعات و فرهنگ بغلان، کشته‌شدن یک تن را در این ولایت تأیید می‌کند و از آمادگی‌ها برای پاک‌کاری مناطق سیل‌زده خبر می‌دهد.

از سوی دیگر، منابع در ولایت‌های پروان و بادغیس نیز می‌گویند که در پی سرازیرشدن سیلاب پنج تن در باغیس و دو تن دیگر در ولایت پروان جان باخته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

هم‌چنان ولایت‌های میدان‌وردک، هلمند و فراه نیز گواه جاری‌شدن سیلاب‌ها و تُندباد‌ها بوده‌اند. باشنده‌گان این ولایت‌ها می‌گویند که خسارت هنگفت مالی به آنان وارد شده و زمین‌های زراعتی و باغ‌ها آسیب دیده‌اند.

مسئولان ریاست‌های مبارزه با حوادث در این ولایت‌ها تأکید می‌کنند که برای رسیده‎گی به آسیب‌دیده‌گان آماده‌گی کامل دارند و به‌زودی به آنان کمک می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: