محمدخالد حنفی، سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر، امروز در یک گردهمایی بزرگ مردمی که با حضور مسئولان محلی، امنیتی، عالمان دین، بزرگان قومی و ده‌ها تن از باشنده‌گان جوزجان در شهر شبرغان، مرکز این ولایت برگزار شده بود، می‌گوید که با روی‌کارآمدن امارت اسلامی بدون موجب کسی از سوی کارمندان این وزارت آزار و اذیت‌ نشده است.

آقای حنفی می‌‌افزاید که سازمان حقوق بشر از اسلام خبر ندارد و هم‌واره آزار و اذیت و اعمال محدویت علیه زنان را پیش می‌کشد؛ در حالی که بهترین حق را اسلام به زنان داده‌ است.

او می‌گوید: «باید همین نظام خداوندی در سرتاسر افغانستان پیاده و فرامین تطبیق شود و ما و شما مسئولیت داریم عمل کنیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر تأکید می‌کند که «حفاظت از نظام اسلامی و تطبیق فرامین امیرالمومنین [هبت‌الله آخوندزاده، رهبر امارت اسلامی] فرض عین است و همه در راستای تحقق آن گام بردارند.»

به گفتۀ او، نظام امارت اسلامی در نتیجۀ هم‌کاری مردم و فدای جان هزاران مجاهد روی‌کار آمده‌ است و با غلامی تعامل را نمی‌پذیرد.

سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر می‌افزاید که «دشمنان اسلام در حال حاضر با توزیع پول می‌خواهند بی‌حجابی را ترویج کنند که در پلان‌شان کامیاب نمی‌شوند.»

حفاظت از نظام، تطبیق فرامین رهبر امارت اسلامی، عدم مداخله بر حریم خصوصی، حفظ وحدت و هم‌دیگرپذیری، جلوگیری از ظلم ظالم بالای مظلوم و سوءاستفاده از صلاحیت‌های وظیفوی، از مواردی‌اند که سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر به عملی‌سازی آن تأکید کرد.

با این حال، گل‌محمد سلیم، معاون و سرپرست مقام ولایت جوزجان، در این گردهمایی می‌گوید که دعوت به امر به معروف و نهی از منکر مسئولیت همه‌گان است و مردم باید در راستای عملی‌سازی احکام دین مبین اسلام بسیج شوند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ او، جهان غرب این وزارت را به‌گونه‌یی به مردم معرفی می‌کند که باید از آن نفرت کنند. او می‌افزاید: «دنیای غرب این وزارت ما را به یک چشم معرفی می‌کند که ملت مسلمان را نسبت به این وزارت به نفرت بیندازد.»

از سویی‌ هم، ولی‌الله فقیری، سرمدرس مدرسۀ «ابوسلیمان جوزجانی»، در این گردهمایی می‌گوید که امر به معروف و نهی از منکر یکی از اساسات دین مقدس اسلام است و مسئولیت تطبیق آن را هر فرد جامعه دارد.

سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر پس از سخن‌رانی و دیدار با باشنده‌گان جوزجان، عازم ولایت سرپل شده‌ است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: