محمدخالد حنفی، سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر، می‌گوید که امارت اسلامی هیچ‌گونه سفارش‌های جامعهٔ جهانی که در تضاد با شریعت اسلامی باشد را نمی‌پذیرد.

سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر پس از چاشت امروز در سفر به ولایت غزنی در یک گردهمایی عالمان دین در این ولایت، حفاظت از نظام اسلامی را «فرض» می‌داند و می‌گوید که با تسلط امارت اسلامی بر کشور، «اکنون ۱۰۰ درصد زنان افغان حجاب را رعایت می‌کنند؛ در حالی ‌که این آمار قبل ۹۹ درصد بود.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

آقای حنفی از بی‌حجابی زنان افغان که در بیرون از کشور به‌سر می‌برند، انتقاد می‌کند و می‌افزاید که وضع محدودیت بر نشرات رادیو تلویزیون ملی افغانستان، خلاف قانون است.

سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر، در سخنانش بیان تأکید می‌کند که امارت اسلامی «خادم ملت» است و نظامیان امارت اسلامی باید با نرمش و مهربانی با مردم برخورد کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او از باشنده‌گان غزنی می‌خواهد که در صورت داشتن شکایت از هر مقام و کارمند امارت اسلامی، به ادارهٔ امر به معروف و سمع شکایات دادخواهی کنند.

آقای حنفی در واکنش به ادامۀ تحریم‌های کشورهای جهان بر امارت اسلامی، تصریح می‌کند که امارت اسلامی آمادل تعامل با جامعۀ جهانی‌ست؛ اما هیچ‌گونه نظام و سفارش‌های غیراسلامی را نمی‌پذیرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: