دفتر هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما)، امروز (یک‌شنبه، ۱۸ جدی) با پخش خبرنامه‌ای در صفحه‌ی فیسبوکش از دیدار مارکس پوتزل، معاون نماینده‌ی ویژه‌ی دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان با محمدخالد حنفی، سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر، خبر داده است.

این دیدار امروز انجام شده است. معاون نماینده‌ی ویژه‌ی دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان، در این دیدار خواستار لغو فوری ممنوعیت آموزش دختران و کار زنان افغان در مؤسسه‌های خیریه شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

یوناما در این خبرنامه، ممنوعیت‌های اخیر علیه زنان افغان از سوی امارت اسلامی را، «تبعیض‌آمیز» خوانده و گفته است که این ممنوعیت‌ها مانع رسیدن کمک‌های نجات‌دهنده به افغان‌ها می‌شود و به اقتصاد افغانستان آسیب می‌زند.

این در حالی است که امارت اسلامی اخیراً طی دو فرمان جداگانه، آموزش دانش‌جویان دختر در دانش‌گاه‌های کشور و کار زنان در مؤسسه‌های غیردولتی داخلی و خارجی در افغانستان را، تا اطلاع بعدی ممنوع اعلام کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

این تصمیم‌های امارت اسلامی، واکنش‌های گسترده‌ی ملی و بین‌المللی را به دنبال داشته است. به دنبال تصمیم منع کار زنان، شماری از سازمان‌های بین‌المللی فعالیت شان در افغانستان را متوقف کرده اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: